Siatkarki Nike Ostrołęka walczą o finał III ligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
W bardzo dobrym stylu zawodniczki OTPS Nike Ostrołęka rozpoczęły turniej półfinałowy III ligi siatkarek w Olsztynie. Podopieczne Tomasza Pakieły w "godzinę z prysznicem" rozprawiły się z Danexem Siemiatycze. W walce o awans do finału czekają ich jeszcze mecze z Chemikiem Olsztyn i AZS LSW Warszawa.

Pierwszy set rozpoczął się od stanu 2:0 dla Danexu, lecz od tego momentu znakomicie grały ostrołęczanki. Wiktoria Lipka raz po raz popisywała się dobrymi zagrywkami, dzięki czemu Nike wychodzi na prowadzenie 8:2. Zawodniczki z Ostrołęki utrzymywały przewagę i pewnie wygrały tego seta 25:17. Okazało się, że był to najtrudniejszy moment meczu, bo w kolejnych partiach było już łatwiej. Drużyna Nike wygrała te odsłony 25:14 i 25:12, a cały mecz 3:0.

W sobotę o 18.00 zawodniczki Nike zmierzą się z Chemikiem Olsztyn, a w niedzielę o 10.00 zagrają z AZS LSW Warszawa. Do turnieju finałowego III ligi awansują dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Miejmy nadzieję, że jedną z nich będzie ta prowadzona przez Tomasza Pakiełę.