Setka Sokoła (zdjęcia)

Paweł Nowak
Artur Zadroga (na zdjęciu) wykazał się świetną skutecznością w rzutach "za trzy" w ostatniej kwarcie. W całym meczu Sokół aż 10 razy trafiał w ten sposób do kosza. Fot. P. Nowak
Koszykarze OKK Sokół rozpoczęli w sobotni wieczór, 5 lutego, walkę o miejsca 5-8 w końcowej klasyfikacji rozgrywek III ligi. Ich rywal w poprzednim sezonie wyjechał z Ostrowi z bagażem ponad stu punktów. Kolejnej wizyty znów nie będzie miło wspominał.
OKK Sokól - GKS Mazowsze Grójec

OKK Sokół - GKS Mazowsze Grójec

W sobotnim meczu kibice ponownie zobaczyli na parkiecie Bartłomieja Pieńkowskiego, który nie występował w pierwszej fazie rozgrywek. Zabrakło natomiast Pawła Skarpetowskiego, który z powodów prywatnych najprawdopodobniej nie zagra już w tym sezonie.

Już w pierwszej kwarcie zarysowała się delikatna przewaga podopiecznych Grzegorza Helcbergiela, choć goście skutecznie rzucali do kosza i nie pozwolili odskoczyć gospodarzom. W kolejnych dziesięciu minutach miejscowi już zdecydowanie przejęli inicjatywę i zdołali uzyskać bezpieczną przewagę. Na półmetku spotkania wygrana była już niemal pewna, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostawał tylko jej rozmiar.

W kolejnych kwartach zawodnicy OKK pozwolili już sobie na widowiskową grę. Kilka akcji rzeczywiście mogło się podobać, a dzięki dobrej skuteczności liderów Sokoła, udało się "dobić" do setki. Jedynym mankamentem była słabsza postawa w defensywie w ostatniej części meczu, która kosztowała utratę aż 21 punktów. Niemniej zwycięstwo OKK było w pełni zasłużone i odniesione w dobrym stylu.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - GKS Mazowsze Grójec 100:56
(21:16), (27:9), (26:10), (26:21)