MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Serwis kąpieliskowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Sprawdź jakość wody, w której zamierzasz się kąpać

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Kąpielisko w Ostrołęce
Kąpielisko w Ostrołęce Aleksandra Zdanowicz
Przed pływaniem sprawdź jakość wody, w której zamierzasz się kąpać! Czystość wody w wybranym kąpielisku możesz sprawdzić on-line w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawiera mapę Polski z kąpieliskami, wyznaczonymi uchwałami rad gmin.

Obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie serwisu: www.sk.gis.gov.pl zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. W serwisie możliwy jest odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane dotyczące: jakości wody, infrastruktury kąpieliska, warunków panujących na kąpielisku oraz klasyfikacji i profilu kąpieliska.

Jak się poruszać w serwisie

Do wyboru jest kilka ścieżek wyszukiwania. Konkretne kąpielisko można zaznaczyć na mapie Polski, wybrać je z listy kąpielisk lub przy pomocy wyszukiwarki kąpielisk.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to znaczy takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął, będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpielisk.

W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Sprawdź czystość wody w wybranym kąpielisku

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska, a następnie nie mniej niż trzy razy w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska, tak, aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki