Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ser i wędliny z nowymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi – to specjalne nalepki. Złodzieje będą mieć teraz problem?

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych są częstsze niż kiedyś. Odpowiadać ma za to szalejąca inflacja.
Kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych są częstsze niż kiedyś. Odpowiadać ma za to szalejąca inflacja. unsplash
O tym, że wzrasta liczba kradzieży w sklepach już w grudniu informował MondayNews. Odpowiadać ma za to szalejąca inflacja. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że, już w pierwszych dziesięciu miesiącach 2022 roku odnotowano więcej kradzieży w sklepach, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liczba przestępstw wzrosła o blisko 30% rok do roku.

Spis treści

Zabezpieczenia przeciwko złodziejom. Tego używają markety

Z powodu rosnącej liczby kradzieży w sklepach, już w lipcu w sieci Kaufland mogliśmy spotkać zabezpieczenia przeciwkradzieżowe np. na kostkach masła.

Sklepy zabezpieczają produkty przed kradzieżami.
Sklepy zabezpieczają produkty przed kradzieżami. Twitter Paweł Jachowski

W grudniu najtańsze masło kosztowało prawie 7 zł. Jest to również produkt, który można łatwo wynieść ze sklepu np. chowając je do kieszeni.

Kradzieże to zjawisko, którego doświadcza cała branża handlu detalicznego. W sklepach Kaufland stosujemy szereg rozwiązań, żeby zapobiegać tego typu incydentom. Posiadamy monitoring, współpracujemy z ochroną i korzystamy z systemu zabezpieczeń towarów – napisało w grudniu Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety w odpowiedzi na nasze pytania w grudniu.

Etykiety antykradzieżowe. Tym razem trafiły na ser i wędliny

Kolejne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe sieć Kaufland postanowiła umieścić na serach i wędlinach. Chodzi o produkty sprzedawane luzem na stoiskach z wędliną i serami. Informacje te podał portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jak możemy dowiedzieć się z portalu – problem kradzieży w handlu detalicznym narasta z powodu gwałtownego wzrostu cen żywności.

Dotychczas tego typu zabezpieczenia były niemal niedostrzegalne. Obecnie w Internecie możemy znaleźć zdjęcia ze specjalnymi zabezpieczeniami umieszczonymi na papierze przeznaczonym do pakowania wędlin i serów.

O zabezpieczenia antykradzieżowe Kaufland został zapytany także przez portal wiadomoscihandlowe.pl Jak dowiadujemy się z witryny, sieć nie zaprzecza istnieniu takich zabezpieczeń w sklepach.

„Prosimy o wyrozumiałość, ale z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, nie udzielamy szczegółowych informacji w zakresie stosowanych zabezpieczeń, statystyk czy metod postępowania złodziei” - podało biuro prasowe Kauflandu.

Jak podkreśla sieć, z kradzieżami możemy spotkać się w całej branży handlu detalicznego.

„My również obserwujemy je w naszych marketach. Aby zapobiegać tego typu incydentom, w sklepach Kaufland stosujemy szereg rozwiązań - posiadamy monitoring, współpracujemy z ochroną oraz korzystamy z systemu zabezpieczeń towarów. O tym, jakie artykuły zostają nim objęte, decydują m.in. menedżerowie sklepów” – napisało biuro prasowe Kauflandu.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, najbardziej narażone na kradzieże są sklepy o dużych powierzchniach, takie jak:

  • dyskonty,
  • supermarkety,
  • hipermarkety.

Według statystyk to właśnie w nich dochodzi do czterech na pięć rejestrowanych kradzieży. Jeszcze kilka lat temu niektóre ze sklepów wielkopowierzchniowych w ogóle nie decydowały się na instalowanie w miejscach sprzedaży bramek zabezpieczających przed wynoszeniem towaru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ser i wędliny z nowymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi – to specjalne nalepki. Złodzieje będą mieć teraz problem? - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki