Jacek Kmiecik
Tunezyjski pomocnik Manchesteru United, Hannibal Mejbri w akcji podczas drugiej połowy sparingu z Wrexham EPA/PAP
Manchester United przegrał 1:3 z walijskim Wrexham na Snapdragon Stadium w San Diego podczas tournee po Ameryce Północnej w ramach przygotwań do startującego 11 sierpnia sezonu Premier League.

Ten Hag wystawił rezerwowy skład Manchesteru United

Holenderski trener Manchesteru United, Erik ten Hag postanowił rozegrać to spotkanie pełnym składem rezerwowym. Ani jeden zawodnik z podstawowej jedenastki „Czerwonych Diabłów” nie wszedł na boisko.

Andy Cannon z Wrexhamu (z lewej) w walce o piłkę z napastnikiem Manchesteru United, Joe Hugillem EPA/PAP

Honorowego gola dla United strzelił w szóstej minucie doliczonej do pierwszej połowy Mark Jurado po podaniu Alvaro Fernandez. Pomocnik Manchesteru, Daniel Gore, otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę w 47. minucie.

Środkowy napastnik Manchesteru United Joe Hugill (z prawej) iwalczy o piłkę ze środkowym obrońcą Wrexhamu Benem Tozerem EPA/PAP

Bramki dla Wrexham strzelili w 29. minucie Elliot Lee przy asyście Liama McAlindena i w 36. minucie Aaron Hayden po podaniu Maxa Clewortha, a w 69. minucie Sam Dolby ustalił wynik po dograniu piłki przez Jacoba Mendy'ego.

Wrexham Reynoldsa to beniaminek League Two

Wrexham to beniaminek League Two, czwartego poziomu rozgrywek mistrzostw Anglii, do którego wywalczył awans w minionym sezonie z piątoligowej National League.

Napastnik Wrexhamu, Billy Waters spieszy z gratulacjami do zdobywcy bramki partnera z ataku Sama Dalby'ego EPA/PAP
Koledzy z drużyny Wrexhamu gratulują bramki napastnikowi Samowi Dalby'emu
Koledzy z drużyny Wrexhamu gratulują bramki napastnikowi Samowi Dalby'emu EPA/PAP
Walijscy kibice wspierali Wrexham przeciw Manchesterowi United na Snapdragon Stadium w San Diego EPA/PAP

Współwłaścicielem klubu jest znany gwiazdor Hollywood, kanadyjski aktor Ryan Reynolds, który postanowił z lokalnym walijskim zespołem awansować do najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej Premier League.

W drugiej połowie sparingu Manchesteru United z Wrexhamem ochroniarze odbyli pogoń po boisku za niesfornym kibicem EPA/PAP

Tydzień wcześniej Wrexham w sparingu z Chelsea Londyn przegrał 0:5.

Następny sparing Manchester United zagra z Realem Madryt

Manchester United swój kolejny mecz na amerykańskim tournee rozegra 27 lipca z Realem Madryt, a spotkanie rozpocznie się o 2:30 czasu środkowoeuropejskiego.