MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sensacja była blisko, Trójka mogła pokonać lidera (zdjęcia, wideo)

Mateusz Gawryś był mocnym punktem Trójki w spotkaniu z Politechniką.
Mateusz Gawryś był mocnym punktem Trójki w spotkaniu z Politechniką. Fot. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki mogli sprawić bardzo dużą niespodziankę i pokonać dotychczasowego lidera rozgrywek AZS Politechniki Warszawskiej. Zabrakło jednak nieco lepszej gry obronnej i skuteczności w linii ataku.

Trójka Ostrołęka (mała sesja)

Bardzo udany dla naszych zawodników był początek spotkania w którym nasz zespół szybko uzyskał przewagę. Podopieczni Waldemara Salisa po kilku bardzo ładnych, składnych i szybko wykańczanych akcjach wypracowali sobie trzy bramki przewagi, prowadząc 5:2. Goście dogonili stan meczu przy rezultacie 8:8 i wtedy rozpoczęła się walka bramka za bramkę. Bardzo dobrze w naszym zespole bronił Mateusz Gawryś, za to zaczęła szwankować komunikacja w linii obronnej i skuteczność w ataku. Artur Choroszewski i Radosław Żebrowski nie wykorzystali rzutów karnych, ale i rywale w tym fragmencie meczu nie grzeszyli skutecznością. W efekcie do przerwy to Trójka wykańczając kilka szybkich ataków prowadziła ponownie różnicą trzech bramek 15:12. Radość była duża, ale niestety po przerwie to goście przejęli inicjatywę, odrobili straty i zdołali wypracować kilka bramek przewagi. Tę starali się odrabiać podopieczni Waldemara Salisa, ale nie zdołali do końca. Mimo ambitnej gry ulegli jedną bramką i nie zdobyli kolejnych punktów do ligowej tabeli. Wielka szkoda, bo można było spokojnie pokusić się nawet o komplet punktów.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS Politechnika Warszawa 27:28 (15:12)
Trójka: Gawryś, Pyskło - Choroszewski 7, Ścibek 5, Obidziński 4, Ziemczyk 4, Żebrowski 3, Augustyniak 1, Kamionowski 1, Kiwak 1, Marozas 1, Kolanowski 0, Zieliński 0.