Samorządowcy z Ostrołęki lepsi w wyjątkowym meczu [ZDJĘCIA]

Piknik trzeźwościowy organizowany przez stowarzyszenie Arkadia to nie tylko dobra muzyka, ale i sportowa rywalizacja. Po biegu przełajowym, który odbył się przed południem, do gry przystąpili piłkarze. Na stadionie przy Witosa obejrzeliśmy wyjątkowe spotkanie z dużą liczbą goli.

W towarzyskim spotkaniu zmierzyli się ze sobą reprezentanci ostrołęckiego samorządu, a także ekipa Reszty Świata, czyli po prostu członkowie Monaru z Lipianki i Ostrołęki, a także przyjaciele stowarzyszenia Arkadia. Na boisku widać było ogromne zaangażowanie ze strony obu drużyn, co przełożyło się też na liczbę goli.

Ani się obejrzeliśmy, a już samorządowcy prowadzili 2:0. Nie było to zaskoczenie, bo w tej ekipie nie brakowało jeszcze do niedawna czynnie grających piłkarzy takich jak np. Bartosz Witkowski, Marcin Buchalski, czy z trochę dalszej przeszłości Robert Juchniewicz, Jakub Żmudziński, Marcin Grabowski i Tomasz Niedźwiecki. Jeszcze przed przerwą padł trzeci gol dla samorządowców, a reprezentanci Reszty Świata zdołali także trafić do siatki. Po 30 minutach było 3:1 dla ostrołęckiego samorządu, piłkarzy czekała przerwa.

Po pauzie obejrzeliśmy bardziej wyrównane widowisko, reprezentanci Reszty Świata odważniej zaatakowali, co zaowocowało dwiema bramkami, ale samorządowcy strzelili ich trzy, z czego dwie były autorstwa niezwykle aktywnego radnego Grzegorza Milewskiego. Oprócz niego, warto też wyróżnić Pawła Czartoryskiego, który w barwach reprezentacji samorządu regularnie trafia do siatki i tym razem również uczynił to dwukrotnie. Ostatecznie samorządowcy wygrali 6:3, a po meczu piłkarze zgodnie przyznali, że nie mogą doczekać się przyszłorocznego rewanżu.