MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy na tarczy

(mb)
Po meczu obie drużyny pozowały do wspólnego zdjęcia
Po meczu obie drużyny pozowały do wspólnego zdjęcia Fot. M. Bubrzycki
Przez sześć dni ubiegłego tygodnia ostrowianie - wraz z władzami miasta - świętowali Dni Ostrowi. Każdego dnia po południu i wieczorem ożywała scena ustawiona na tyłach ratusza. Występowały nie tylko miejscowe zespoły, ale także artyści zawodowi o uznanym dorobku. Do serc większości widzów trafił na pewno krakowski zespół Pod Budą, który śpiewał ostrowianom w piątkowy wieczór. W sobotę młodzi bawili się znakomicie wraz z telewizyjnymi idolami. Nie brakowało też muzyki poważnej oraz cygańskiej.

Po meczu obie drużyny pozowały do wspólnego zdjęcia

(fot. Fot. M. Bubrzycki)

Najatrakcyjniejszym sportowym akcentem Dni Ostrowi był mecz piłkarski pomiędzy samorządowcami a księżmi. 2 czerwca po południu na murawę stadionu MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej wybiegły dwie jedenastki. Drużyna samorządowców z pow. ostrowskiego na czele ze starostą Tadeuszem Legackim (numer 15) oraz burmistrzem Mieczysławem Szymalskim (numer 2) stanęła naprzeciw drużyny księży z całej diecezji łomżyńskiej.
Księża zaskoczyli samorządowców. Po kilkunastu sekundach było już 1:0 po strzale ks. Dariusza Wiznera. Samorządowcy próbowali otrząsnąć się z szoku, a akcje księży skutecznie torpedował stoper Marek Kubaszewski (wójt Małkini). Niezły mecz rozegrał także Krzysztof Winiarski, radny powiatu, grający z numerem 13. Dobrą formą błysnął operujący na lewym skrzydle (choć w porywach widoczny także na prawym) starosta Tadeusz Legacki. W meczu zaistniał też burmistrz Mieczysław Szymalski, który miał kilka kąśliwych zagrań, ale po kilku minutach zszedł z boiska i odtąd dodawał ducha swej drużynie zza linii bocznej, wespół z pracownikami Urzędu Miasta.
Mecz zakończył się zwycięstwem księży 4:0. Po dwie bramki zdobyli: ks. Dariusz Wizner i ks. Waldemar Grzeszczuk. Nie wiadomo jeszcze, czy za rok dojdzie do rewanżu, czy też samorządowcy wybiorą sobie mniej wymagającego przeciwnika.
PS. O innych atrakcjach Dni Ostrowi, m.in. o korowodzie historycznym i odsłonięciu pomnika ks. Anny Mazowieckiej, napiszemy za tydzień.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki