Rowerzyści Ostrołęcka Cycling Team z kolejnymi sukcesami (zdjęcia)

J. Czaplicki
Artur Budny na najwyższym stopniu podium.
Artur Budny na najwyższym stopniu podium. J. Czaplicki
W niedzielę, 6 maja na szlakach pod olsztyńskich lasów miały miejsce kolejne zawody cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Na czwartym etapie cyklu pojawiło się 960 zawodników. Przygotowane przez organizatora trasy były wymagające technicznie i kondycyjnie.

OCT w Merida MTB w Olsztynie

W efekcie zawodnicy skupieni na pokonywaniu trudnych odcinków nie zauważali urokliwych widoków na mazurskie jeziora i lasy. Drużyna Ostrołęka Cycling Team miały udany start w zawodach, startowali: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Artur Budny, Jacek Mierzejewski, Michał Dudzisz, Wojciech Bukowski, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa.

Artur Budny zdobył w pierwsze miejsce w kategorii open młodzików i mimo, że to dopiero drugie jego podium w tym cyklu, ma duże szanse, by wywalczyć wysoka lokatę w końcowej klasyfikacji na koniec sezonu.

Na podium zawodów stanęły też obie zawodniczki ostrołęckiego zespołu. Maria Kamińska zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii, a Agnieszka Mażewska drugie. Duże pochwały należą też się dla Wojtka Bukowskiego i Michała Dudzisza, którzy wzięli na swoje barki zdobycie jak największej ilości punktów dla drużyny. Dzięki ich wysiłkowi drużyna awansowała o pięć miejsc w klasyfikacji generalnej i obecnie plasuje się na 23 miejscu na 201 sklasyfikowanych klubów.

Kolejne zawody cyklu Merida Mazovia MTB Marathon już w najbliższą niedzielę 13 maja w Legionowie.