Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Roczny chłopczyk pogryziony przez dwuletnią dziewczynkę w żłobku w Skarżysku-Kamiennej! Drastyczne zdjęcia

Maciej Banachowski, MINOS
Fot. Archiwum prywatne
Zdarzenie, do którego doszło w jednym ze skarżyskich żłobków wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Roczny chłopczyk został pogryziony przez dwuletnią dziewczynkę. Jak informuje mama chłopca, która skontaktowała się z nami, z ranami na buzi trafił on na kilka dni do szpitala. Sprawą zajęła się prokuratura.

Chłopiec został pogryziony przez dziewczynkę w żłobku w Skarżysku-Kamiennej

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Jak relacjonuje mama rocznego Antosia, tego dnia zostały ze sobą połączone trzy grupy żłobkowe. - Myszki, do których uczęszczał mój synek, Liski, rocznikowo też dzieci w wieku mojego synka czyli roczniaki oraz Zajączki - dzieci dwuletnie. Zawiozłam synka około godziny 7.50 do żłobka. Około godziny 9 do mojego męża zadzwoniła pani dyrektor z informacją, że mojego synka pogryzła dziewczynka ze starszej grupy i żeby niezwłocznie udać się do żłobka – opowiada pani Ewelina. - Na miejscu zastałam synka, który miał wręcz zmasakrowaną twarz całą we krwi - dodaje.
Na pytanie jak to się stało usłyszała, że to trwało chwilę i że Antoś nie płakał, tak głośno żeby wskazywało, że dzieje mu się krzywda. Panie mówiły o 4 ugryzieniach.

Zdjęcia chłopca publikujemy za zgodą jego mamy. Na jej prośbę zamazane zostały oczy

Dziewięć ugryzień i trzy szwy po pogryzieniu w żłobku w Skarżysku

- Zostaliśmy razem z synkiem przewiezieni karetką pogotowia do Szpitala Dziecięcego na oddział chirurgii do Kielc. Na miejsce wezwano policję. Mój syn miał założone trzy szwy na małżowinę uszną, policzek i wędzidełko górnej wargi. Jak okazało się już w Szpitalu ugryzień było 9: łuk brwiowy, nos, górna warga i przegryzione wędzidełko, lewy policzek, ucho, paluszki u obu dłoni oraz rączka przy nadgarstku

– wylicza nasza rozmówczyni i dodaje, że takich obrażeń nie można zrobić w chwilę.

Sprawą pogryzienia dziecka w żłobku w Skarżysku zajęła się prokuratura, śledztwo trwa

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy zgłoszenie o pogryzieniu dziecka przez dziecko. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej wszczęte zostało dochodzenie z artykułu 160 paragraf 2 Kodeksu Karnego, czyli o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówił we wtorek 30 stycznia podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Natychmiastowa reakcja kierownictwa żłobka w Skarżysku - Kamiennej

Magdalena Kozłowska, dyrektorka żłobka w którym doszło do pogryzienia podkreśla, że placówka podjęła kroki w związku z sytuacją.

– Panie, które były tego dnia na zmianie i opiekowały się dzieckiem zostały zwolnione, a ta dziewczynka, która pogryzła, została w trybie natychmiastowym usunięta ze żłobka. Teraz tak naprawdę tą sprawą zajmuje się policja.

- mówi Magdalena Kozłowska.

Podkreśla, że placówka zachowała wszelkie procedury związane z zaistniałą sytuacją. Przyznaje, że w dniu pogryzienia chłopca grupy były połączone. - Ale były to dwie grupy dzieci, nie trzy. Dzieci było bardzo mało i było to uzasadnione. Na jedną opiekunkę nie przypadało więcej, niż ośmioro dzieci – podkreśla dyrektorka.

Magdalena Kozłowska dodaje, że już wcześniej zwracano uwagę opiekunom dziewczynki, która pogryzła chłopca na problemy z zachowaniem. Po wydarzeniu dziecko razem z rodzicami skierowano do poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie zostali objęci opieką. Dodaje, że wszyscy są wstrząśnięci tym co się stało.

Mama Antosia mówi, że o zdarzeniu poinformowała też Kuratorium Oświaty. Poprosiłam o kontrolę tej placówki i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji – wyjaśnia. - Jest mi ciężko za każdym razem kiedy pomyślę, jak bardzo cierpiał, jak długo to trwało? - podkreśla. Dodaje, że sprawę postanowiła nagłośnić dopiero dwa miesiące po zdarzeniu, bo potrzebowała czasu, aby trochę się uspokoić. - I przede wszystkim żeby mój synek doszedł do siebie - wyjaśnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Roczny chłopczyk pogryziony przez dwuletnią dziewczynkę w żłobku w Skarżysku-Kamiennej! Drastyczne zdjęcia - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki