Rewelacyjne siostry Wikieł, w Giżycku zgarnęły siedem medali

Żaklina Wikieł w zawodach zdobyła cztery medale.
Żaklina Wikieł w zawodach zdobyła cztery medale. Fot. Archiwum
Pół tysiąca zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło w siódmej już edycji zawodów na pływalni Medyk.

W zawodach nie zabrakło zawodników z najsilniejszych ośrodków z naszego kraju m.in. Gdyni, Ełku, Olsztyna, Poznania, Torunia, Katowic, Wrocławia czy też Krakowa. Wśród nich do rywalizacji stanęli również zawodnicy reprezentujący UŚKS Ostrołęka. Wśród podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego zaprezentowali się: Angelika Wikieł, Żaklina Wikieł, Martyna Choromańska, Paweł Szulerecki, Karol Bojarski i Maciej Kwiatkowski.

Kolejny świetny występ w renomowanych zawodach zaliczył Angelika Wikieł, która startowała w kategorii wiekowej 1997/1998. Ostrołęczanka okazała się najlepsza w wyścigach na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym nie dając szans swoim rywalkom na kolejnych dystansach. Co ciekawe wyczyn siostry zdołała powtórzyć jej młodsza siostra Żaklina, która startując w gronie zawodników z rocznika 2000 również w stylu klasycznym pokonała rywalki na 50, 100 i 200 metrów, a dodatkowo wystartowała jeszcze na 100 metrów stylem zmiennym, gdzie wywalczyła drugie miejsce.

Na podium rywalizacji uplasował się także Paweł Szulerecki, który w roczniku 1995 i starsi zajął drugie miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym oraz był trzeci na dystansie dwukrotnie dłuższym. Dodatkowa zajął piąte miejsce na 50 metrów stylem motylkowym oraz siódme na 50 m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy ukończyli rywalizacji poza podium. W klasyfikacji generalnej za trzy najlepsze wyniki na pierwszym miejscu uplasowała się Żaklina Wikieł, zaś na drugiej pozycji Angelika Wikieł.