Reprezentant Polski nie dał rady zaskoczyć Łyżwy (zdjęcia, wideo)

Po zaciętej walce Narew wywalczyła komplet punktów.
Po zaciętej walce Narew wywalczyła komplet punktów. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi wygrali kolejne spotkanie przed własną publicznością. Tym razem po bramkach strzelonych przez Tomasza Niedźwieckiego i Marcina Ostaszewskiego pokonali Ceramikę Opoczno 2:1.

Narew Ostrołęka - Ceramika Opoczno

Od pierwszych minut meczu na stadionie przy ulicy Witosa to podopieczni Mateusza Miłoszewskiego narzucili swój styl gry i stworzyli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety bardzo dobrze spisywał się golkiper goście Jacek Łukasik, broniąc strzały Marcina Truszkowskiego, Tomasza Niedźwieckiego oraz dwukrotnie Przemysława Olesińskiego. Z dystansu ładnymi strzałami popisał się Mariusz Marczak, ale również bez efektu bramkowego.

Wreszcie w dwudziestej minucie meczu Narwianie objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Niedźwieckiego, który wykorzystał bardzo dobre dogranie od Marcina Truszkowskiego. W kolejnych minutach meczu to goście mieli więcej okazji do zdobycia gola, ale świetnymi interwencjami popisał się Andrzej Łyziński, broniąc m.in. sytuacje sam na sam z byłym reprezentantem Polski, Grzegorzem Piechną.

Po zmianie stron Narwian stać było na podwyższenie rezultatu za sprawą Marcina Ostaszewskiego, który wykorzystał świetny przerzut w pole karne od Mariusza Marczaka. Niestety kilka minut później goście odpowiedzieli za sprawą Przemysława Bińkowskiego, który zaskoczył Andrzeja Łyzińskiego strzałem zza pola karnego. Ostatecznie Narew utrzymała prowadzenie w tym meczu i to właśnie, dzięki dobrej postawie naszego golkipera.

Narew Ostrołęka - Ceramika Opoczno 2:1 (1:0)
Bramki: Niedźwiecki 20. Ostaszewski 62. - Bińkowski 67.

Narew: Łyziński - Ostaszewski, Kamiński, Zalewski, Pragacz - Niedźwiecki (59. Wilczewski), Roman (81. Pyskło), Marczak (72. Parszewski), Lelujka - Truszkowski, Olesiński (66. Zaniewski)