Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Renty wdowie jeszcze w tym roku? Padła ważna ważna deklaracja: w budżecie są zarezerwowane pieniądze na rentę wdowią

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
PAP
PAP
Są w budżecie zarezerwowane środki na to, żeby jeszcze w 2024 roku renta mogła zacząć obowiązywać – przyznała Dziemianowicz- Bąk.
Są w budżecie zarezerwowane środki na to, żeby jeszcze w 2024 roku renta mogła zacząć obowiązywać – przyznała Dziemianowicz- Bąk. Marzena Bugala-Astaszow/ Polska Press
W budżecie są zarezerwowane środki na to, żeby jeszcze w 2024 roku renta wdowia mogła zacząć obowiązywać – zapowiedziała ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Jednocześnie zaznaczyła, że „od chwili przyjęcia ustawy do wdrożenia przepisów może minąć kilka miesięcy potrzebnych do przygotowania systemu informatycznego do wypłat".

Spis treści

Kiedy renty wdowie?

Dziemianowicz-Bąk w opublikowanej we wtorek rozmowie z „Gazetą Wyborczą" została zapytana o to, kiedy i na jakich warunkach wejdzie w życie renta wdowia. Ministra zapowiedziała, że „na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego, który był wypracowany wspólnie przez organizacje związkowe OPZZ i Lewicę".

– Ministerstwo ten projekt popiera, zgodnie zresztą z umową koalicyjną. Są w budżecie zarezerwowane środki na to, żeby jeszcze w 2024 roku renta mogła zacząć obowiązywać – wyjaśniła Dziemianowicz- Bąk i dodała, że od chwili przyjęcia ustawy do wdrożenia przepisów może minąć kilka miesięcy potrzebnych do przygotowania systemu informatycznego do wypłat – wyjaśniła Dziemianowicz- Bąk.

Większa ochrona pracowników

Dziemianowicz-Bąk przyznała, że jest zwolenniczką tego, żeby każda osoba pracująca, niezależnie od formy pracy, jaką świadczy, była bezpieczna na rynku pracy, miała zabezpieczone prawo do odpoczynku, prawo do tego, żeby raz na jakiś czas zachorować i nadal czuć finansowe bezpieczeństwo.

– Uważam też, że oprócz zwalczania patologii rynku pracy musimy także zredukować ich skutki. Dlatego rozpoczęliśmy w ministerstwie wstępne prace nad uregulowaniem kwestii stażu pracy - tak, żeby wliczało się do niego także zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych czy jednoosobowej działalności gospodarczej – tłumaczyła.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Renty wdowie jeszcze w tym roku? Padła ważna ważna deklaracja: w budżecie są zarezerwowane pieniądze na rentę wdowią - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki