Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remiza jak marzenie

(mb)
Za kilka tygodni strażacy z Wąsewa wprowadzą się do nowej remizy. Sara remiza strażacka w Wąsewie jest w złym stanie. W październiku 2002 r., gdy przekazywano strażakom nowy - choć używany - samochód bojowy marki Mercedes, wójt gminy Stanisław Szabłowski obiecał, że pomoże w poprawie warunków lokalowych Ochotniczej Straży Pożarnej, która jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Wójt słowa dotrzymał. Wkrótce przekazał OSP budynek warsztatowo-garażowy, który niegdyś należał do GS-u. To był duży obiekt (13 x 26 m), ale wymagał remontu. Wkrótce do niego przystąpiono. Przede wszystkim zmieniono dach z płaskiego na tradycyjny, dwuspadowy i wybudowano na nim wieżyczkę, na której będzie strażacka syrena. Docieplono też budynek, doprowadzono do niego gaz, a od pewnego czasu trwają roboty wykończeniowe w środku. Zrobiono m.in. łazienkę z prysznicem, w której strażacy będą mogli umyć się po powrocie z akcji.
Pieniądze na remont pochodziły z kilku źródeł. Przede wszystkim ze sprzedaży starej remizy. Po drugie: pomoc gminy. Po trzecie: darowizny od firm i osób prywatnych. Po czwarte: bardzo dużo pracy własnej strażaków.
Jest też nadzieja, że wąsewscy strażacy otrzymają dotację z Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP. Pieniądze są wciąż bardzo potrzebne. Pod koniec ub. roku, aby pokryć rachunki, kilka tysięcy złotych musiał pożyczyć z własnej kieszeni skarbnik zarządu OSP.
Uroczyste otwarcie nowej remizy nastąpić ma 23 maja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki