Ratownicy wodni walczyli o miano najlepszego w mieście (zdjęcia i wideo)

W zawodach można było obejrzeć kilka emocjonujących wyścigów.
W zawodach można było obejrzeć kilka emocjonujących wyścigów. A. Dobkowski
Zawodnicy z Ostrołęki, Skierniewic, Radomia, Żyrardowa i Szczytna walczyli w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym, które w sobotę odbyły się w Parku Wodnym Aquarium.

Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym

W zawodach organizowanych przez Ostrołęckie WOPR wzięło udział dziewiętnaście zawodniczek i trzydziestu zawodników. Nie obyło się bez niespodzianek. Stawiani w roli faworytów w swoich kategoriach wiekowych Aleksandra Milewska (WOPR-OS Ostrołęka) i Paweł Szulerecki (WOPR Ostrołęka) po świetnym starcie w konkurencji 50 m holowanie manekina, w drugiej konkurencji 100 m ratownik popełnili błędy, po których zostali zdyskwalifikowani.
W efekcie zajęli miejsca poza podium w klasyfikacji generalnej. Potknięcia naszych reprezentantów wykorzystali rywale. W kat. 16-18 lat rywalizację wygrała Martyna Soboń (WOPR Radom), która za starty na 100 m ratownik i 50 m holowanie manekina uzyskał 1171,36 pkt.
W kat. 16-18 lat najlepszy okazał się Jakub Bandysiak (SRW 4K Szczytno), który w konkurencjach 100 m ratownik i 50 m holowanie manekina wywalczył 1327,54 pkt.

W pozostałych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali:
Żaklina Wikieł (Ostrołęckie WOPR) w kat. 12-13 lat, która startując w konkurencjach 50 m ratowanie manekina w płetwach i 25 holowanie manekina zdobyła 1191,56 pkt.
Dagmara Ragan (Żyrardowskie WOPR) w kat. 14-15 lat, która za starty na 50 m ratowanie manekina w płetwach i 50 m holowanie manekina zdobyła 1215,62 pkt.
Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) w kat. 12-13 lat w startach na 50 m ratowanie manekina w płetwach i 25 m holowanie manekina zdobył 835,43 pkt.
Karol Bojarski (Ostrołęckie WOPR) w kat. 14-15 lat w startach na 50 m ratowanie manekina w płetwach i 50 m holowanie manekina uzyskał 1338,61 pkt.

W klasyfikacji drużynowej wygrało Ostrołęckie WOPR - 90 pkt., przed WOPR Skierniewice - 67 pkt. i WOPR Radom - 34 pkt.