Ratownicy Wodni na Grand Prix w Żyrardowie (zdjęcia)

Ostrołęccy ratownicy to coraz silniejsza i liczniejsza grupa.
Ostrołęccy ratownicy to coraz silniejsza i liczniejsza grupa. Fot. Archiwum klubu
W minioną sobotę w Żyrardowie rozegrana została II Edycja Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło 21 najlepszych drużyn ratowniczych z całej Polski, co w sumie dało ponad 200 startujących zawodników i zawodniczek.

Ratownicy na Grand Prix

Wśród startujących nie zabrakło oczywiście reprezentantów z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego " WOPR-OS" w Ostrołęce w składzie: Paulina Dawid, Magda Bobrowska, Zuzanna Piersa, Olga Małkowska, Pulina Dzwoniarska, Martyna Łachacz, Piotr Malon, Mateusz Mróz.

Złoty medal na dystansie 200 m z przeszkodami w kategorii Junior i srebrny na tym samym dystansie w kategorii Open zdobyła Magdalena Bobrowska wygrywając z zawodniczkami bardziej doświadczonymi i starszymi od siebie. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Paulina Dawid, która w konkurencji 100 m kombinacja zajęła czwarte miejsce przegrywając brązowy medal o niecałą sekundę.

W trakcie zawodów rozegrana została również sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami. W konkurencji tej nasze panie w składzie Magdalena Bobrowska, Olga Małkowska, Zuzanna Piersa, Paulina Dawid uplasowały się na IV miejscu tracąc do trzeciej drużyny niecałe dwie sekundy.
- Wyniki osiągnięte przez naszych reprezentantów potwierdziły ich przynależność do ścisłej czołówki krajowej - powiedział nam Prezes "WOPR - OS" Dariusz Małkowski. Szczególnie cieszą wyniki osiągnięte przez Magdalenę Bobrowską, która pozostawiła w tyle zawodniczki z którymi do niedawna jeszcze przegrywała.

W zawodach w Żyrardowie brali również udział najmłodsi adepci ratownictwa z rocznika 97-98, którzy rywalizowali w konkurencjach 25 m ratowanie manekina i 100 m z przeszkodami. Reprezentanci z Ostrołęki swoje występy w tej kategorii wiekowej mogą zaliczyć do bardzo udanych. W Konkurencji 25 m ratowanie manekina I miejsce wśród dziewcząt zajęła Angelika Wikieł, IV była Martyna Łachacz a VII Paulina Dzwoniarska, wśród chłopców najlepszy okazał się Rafał Gumowski, III był Mateusz Mróz a IX Piotr Malon. Angelika była również pierwsza na 100 m z przeszkodami, IV była Martyna a VI Paulina, w tej konkurencji wśród chłopców całe podium zajęli zawodnicy z Ostrołęki : I Rafał Gumowski, II Mateusz Mróz, III Piotr Malon. Zdaniem Dariusza Małkowskiego wyniki osiągnięte przez naszych najmłodszych ratowników pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość.