Ratownicy ponownie w akcji (zdjęcia)

Ratownicy WOPR-OS już na początku drugiej części sezonu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Fot. Archiwum WOPR-OS
Po prawie trzymiesięcznej przerwie swoje zmagania wznowili ratownicy WOPR-OS, startując w cyklu Grand Prix Polski w Augustowie. To już piąta edycja w tym roku, która zgromadziła na starcie tym razem ponad 70 zawodniczek i zawodników reprezentujących 19 klubów z całego kraju.

Ratownicy w akcji

Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w składzie: Paulina Dawid, Magdalena Bobrowska, Olga Małkowska, Zuzanna Piersa. Podopieczne Dariusza Małkowskiego mimo wakacyjnej przerwy w treningach potwierdziły, że należą do najlepszych w kraju osiągając wartościowe wyniki. Bardzo dobrze wypadły nasze zawodniczki w konkurencjach drużynowych: Brązowy medal zdobyły w sztafecie 4x50 m z przeszkodami. Srebrny medal przypadł im w sztafecie 4x50 m z pasem ratowniczym.

Również w konkurencjach indywidualnych ratowniczki "WOPR - OS" należały do ścisłej czołówki. W konkurencji 100 m kombinacja Paulina Dawid wśród juniorek zdobyła srebrny medal, a w kategorii seniorów uplasowała się na trzeciej pozycji. W tej konkurencji Magdalena Bobrowska zajęła szóste miejsce. W pozostałych konkurencjach: 200 m z przeszkodami - Paulina Dawid uplasowała się na szóstym miejscu, Magdalena Bobrowska na siódmym, 50 m ratowanie manekina - Magda Bobrowska - piąte miejsce, Paulina Dawid - szóste miejsce, 100 m ratownik - Paulina Dawid - szóste miejsce.

- Miejsca zdobyte przez moje podopieczne podczas zawodów bardzo cieszą - mówi prezes WOPR-OS, Dariusz Małkowski. Nie należy jednak zapominać, że to dopiero początek sezonu startowego i praktycznie wszyscy trenują od niecałych trzech tygodni. Dlatego też przed ratownikami i ratowniczkami z Ostrołęki jeszcze dużo startów i jeszcze więcej treningów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze startu naszych ratowników.