Raków Częstochowa nie zagra w Lidze Mistrzów. Remis z FC Kopenhagą w rewanżu, przepadło 100 mln zł. Mistrz Polski w Lidze Europy

Jacek Czaplewski
FC Kopenhaga - Raków Częstochowa 1:1
FC Kopenhaga - Raków Częstochowa 1:1 PAP, Waldemar Deska
Mimo dzielnej postawy Raków Częstochowa nie awansował do Ligi Mistrzów. W decydującym rewanżu IV rundy zremisował w Danii z FC Kopenhagą 1:1, dlatego o niepowodzeniu zaważyła porażka 0:1 w Sosnowcu. Mistrz Polski jesień spędzi w fazie grupowej Ligi Europy. W piątek pozna rywali. Na liście są m.in. Liverpool, AS Roma czy Ajax Amsterdam.

Liga Mistrzów. FC Kopenhaga - Raków Częstochowa 1:1 (2:1 w dwumeczu)

O wadze tego meczu przekonaliśmy się już w pierwszym kwadransie. Kopenhaga wcale nie forsowała tempa, zaś Raków bardzo pilnował, żeby nie doszło do podobnej katastrofy jak tydzień temu, kiedy po rykoszecie Bogdana Racovitana już od 9 minuty musiał gonić wynik.

Raków nieśmiało szukał swoich szans. Dwa najgroźniejsze strzały przed przerwą oddał Giannis Papanikolaou. Grek najpierw minimalnie kopnął nad poprzeczką. Potem przeszkodził mu rumuński sędzia, który stanął na linii strzału.

Niestety, prędko w tym dwumeczu zamiast 1:1 zrobiło się 0:2. Choć Vladan Kovacević świetnie bronił w poprzednich rundach to z Kopenhagą ponownie dał się zaskoczyć. Z dalszej odległości wolejem pokonał go obrońca Denis Vavro.

Zwoliński doprowadził do wyrównania

Dziś Raków tylko i aż otarł się o elitę: tę piłkarską i finansową. - Oficjalnie za awans do grupy Ligi Mistrzów jest około 15,5 mln euro. Jeśli wykorzysta się jednak wszystkie pola marketingowe, telewizyjne, to mowa nawet o 22 mln euro, czyli blisko 100 mln złotych - wyliczył podczas transmisji w TVP Sport, komentator Mateusz Borek.

W drugiej połowie Raków próbował wrócić do gry. Prawy słupek obił Władysław Koczerhin. Naprawdę gorąco zrobiło się jednak dopiero w ostatnich minutach, kiedy Łukasz Zwoliński doprowadził do wyrównania.

Mimo licznych dośrodkowań po ostatnim gwizdku hymn Ligi Mistrzów odegrano drużynie Kamila Grabary. - Częstochowski strach zajrzał w oczy mistrzowi Danii - podsumował dwumecz Mateusz Borek.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Raz, dwa, trzy, siedem! Siedem lat czekamy na Ligę Mistrzów w Polsce, to i poczekamy sobie jeszcze co najmniej rok. Raków Częstochowa nie przyniósł wstydu, za to miał ogromnego pecha w decydującym dwumeczu z FC Kopenhagą. W Sosnowcu przegrał przez samobója, w Danii właściwie też sam trafił do własnej siatki, skoro tak fatalnie zainterweniował Vladan Kovacević, porównywany przez internautów z Kacprem Tobiaszem. Zobaczcie najlepsze MEMY po zamknięciu bram do piłkarskiego raju!

Liga Mistrzów bez Rakowa Częstochowa. MEMY po remisie z FC K...