Bartosz Głąb
Arkadiusz Milik z hat-trickiem w Pucharze Włoch.
Arkadiusz Milik z hat-trickiem w Pucharze Włoch. PAP/EPA
Puchar Włoch. Arkadiusz Milik zdobył aż trzy bramki dla Juventusu w meczu o półfinał rozgrywek. Najpierw reprezentant Polski skutecznie wykorzystał rzut karny, oddał ładny strzał, aż wreszcie po przerwie skorzystał z wystawionej piłki do pustej bramki. Juventus rozbił Frosinone 4:0, a ostatnia bramka padła już po zejściu Milika. W dwumeczu o finał "Stara Dama" zmierzy się z Lazio Rzym.

Puchar Włoch. Arkadiusz Milik z trzema golami dla Juventusu

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch drużyna Juventusu zmierzyła się z Frosinone. Zdecydowanym faworytem była "Stara Dama", która już od pierwszych minut rzuciła się na rywala.

W 9. minucie Fabio Miretti wpadł w pole karne rywali, gdzie został kopnięty przez przeciwnika. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do rzutu karnego poszedł Arkadiusz Milik, który płaskim strzałem z lewej nogi zupełnie zmylił bramkarza i dał prowadzenie swojej drużynie. Na tym rozpoczął swój czwartkowy koncert.

Gospodarze naciskali i kwestią czasu zdawały się kolejne gole. Potwierdzenie tego otrzymaliśmy w 38. minucie. Weston McKennie świetnie wrzucił w pole karne Frosinone do Arkadiusza Milika, ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i precyzyjnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę.

Zaraz po przerwie Milik skompletował hat-tricka. Piłkę w zasadzie do pustej bramki wystawił mu Manuel Locatelli. W 57. minucie Polak po raz czwarty umieścił piłkę w siatce, ale tym razem był na spalonym i arbiter słusznie nie uznał trafienia.

Zaledwie cztery minuty później Juventus jednak zdobył czwartą bramkę. Kolejną fenomenalną wrzutką popisał się Weston McKennie, a swoją bramkę zdobył 18-letni Turek - Kenan Yildiz. Tuż po tej bramce boisko opuścił między innymi Arkadiusz Milik.

Ostatnie pół godziny meczu było raczej statyczne. Turyńczycy nieco spuścili z tonu i pozwolili przeciwnikom utrzymać się przy piłce. Jednak Frosinone tego dnia nie potrafiło zagrozić bramce Mattii Perina. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem "Starej Damy" 4:0.

Puchar Włoch. Arkadiusz Milik dał "Starej Damie" półfinał

Dla reprezentanta Polski to były dopiero trzeci, czwarty i piąty gol w tym sezonie dla Juventusu. Wcześniej trafiał w meczach ligowych przeciwko Lecce i Torino. Ostatnią bramkę na włoskich boiskach zdobył 7 października ubiegłego roku.

W Pucharze Włoch Arkadiusz Milik po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszym składzie drużyny z Turynu. W poprzedniej rundzie "Stara Dama" rozbiła Salernitanę aż 6:1, ale polski napastnik ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

W dwumeczu o finał Juventus zmierzy się z Lazio, które dzień wcześniej pokonało AS Romę 1:0. W drugim półfinale Fiorentina podejmie Atalantę Bergamo.

Puchar Włoch. Juventus - Frosinone 4:0 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 11' (k.), 38', 48', Kenan Yildiz 61'.

Puchar Włoch. Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

• ACF Fiorentina - Bologna FC 0:0, karne 5:4
  • SS Lazio - AS Roma 1:0
  • AC Milan - Atalanta Bergamo 1:2
  • Juventus FC - Frosinone Calcio 4:0

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...