Puchar Świata w short tracku. Michał Niewiński blisko miejsca na podium w Seulu

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Michał Niewiński jako czwarty dojechał do mety w niedzielnym finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Seulu, jednak sędziowie uznali go za winnego kolizji, przez co został przesunięty na ostatnią pozycję.

Michał Niewiński piąty w Seulu

Niewiński przez większą część finałowego wyścigu jechał na trzecim miejscu, ale w trakcie walki z reprezentantem Chin Shaolinem Liu przewrócił się. Sędziowie uznali, że był winny kolizji i został ukarany przesunięciem na ostatnią pozycję.

Najlepszy był Shaoang Liu z Chin, drugi Koreańczyk Seo Yi Ra, a trzeci Kazach Dienis Nikisza. Łukasz Kuczyński odpadł w ćwierćfinale.

Rywalizację kobiet na 500 m wygrały ex aequo Holenderki Xandra Velzeboer i Selma Poutsma. Trzecia była Chinka Ye Wang. Nikola Mazur odpadła w półfinale, a Gabriela Topolska w ćwierćfinale.

Polacy poza czołową dziesiątką na 1500 metrów

Na 1500 m kobiet najlepsza była Koreanka Gilli Kim, drugie miejsce zajęła Amerykanka Kristen Santos-Griswold, a trzecie Belgijka Hanne Desmet. Ada Majewska nie awansowała do półfinału.

W wyścigu mężczyzn na tym samym dystansie w finale A zwyciężył Kanadyjczyk William Dandjinou, drugi był Koreańczyk Ji Won Park, natomiast trzeci reprezentant Kanady Steven Dubois. W finale B wystartował Neithan Thomas, który zajął w nim szóste miejsce. Paweł Adamski i Mateusz Mikołajuk nie awansowali do ćwierćfinału.

Sztafetę na 3000 m kobiet wygrały Holenderki, przed Koreankami i Chinkami. Polki w składzie Majewska, Mazur, Kamila Stormowska i Topolska były najlepsze w finale B.

W sztafecie na 5000 m mężczyzn triumfowali Holendrzy, na drugim miejscu uplasowali się Koreańczycy, a na trzecim Chińczycy. Polacy odpadli w ćwierćfinale.

Kiedy mistrzostwa Europy w short tracku?

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w Seulu. Biało-Czerwoni zakończyli zawody bez podium. Najlepszym wynikiem było czwarte miejsce Stormowskiej na 1000 m. Najbliższą imprezą będą dla panczenistów mistrzostwa Europy w Gdańsku w dniach 12-14 stycznia.