Puchar Prezydenta Ostrołęki pojechał do Suwałk [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Ślepsk Suwałki zwyciężył w siatkarskim turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki z udziałem zespołów drugiej i pierwszej ligi. Wicemistrz zaplecza Plus Ligi w finale pokonał BAS Białystok 3:0. Na trzecim miejscu zawody zakończyła ekipa gospodarzy - Energa Net Ostrołęka.

Drugiego dnia turnieju najpierw obejrzeliśmy spotkanie o trzecie miejsce, w którym Energa Net Ostrołęka zmierzył się z KPS Siedlce. Pierwszoligowiec wysoko postawił poprzeczkę - podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali pierwszego i drugiego seta, będąc tym samym o krok od końcowego sukcesu. Nie bez przyczyny jednak trener Mateusz Mielnik wymaga od swoich siatkarzy ambicji i sportowej agresji - w 3. secie losy meczu uległy odwróceniu i to biało-czerwoni dyktowali warunki gry. W czwartym secie była jeszcze dramaturgia, ale w tie-breaku na boisku rządzili i dzielili gospodarze. Energa Net wygrywa 3:2 i zajmuje trzecie miejsce w turnieju. Po meczu trener Mateusz Mielnik przyznał: - Ważne, że się przełamaliśmy.

W finale turnieju zagrały zespoły z Podlasia. Ślepsk Suwałki w silnym składzie nie pozwolił jednak na rozwinięcie skrzydeł drugoligowemu zespołowi z Białegostoku. Choć BAS grał ambitnie, to jednak wicemistrz I ligi zapisał na swoim koncie zasłużone zwycięstwo, co oznaczało wygraną w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Skrzypkowski ze Ślepska Suwałki, z tej drużyny wyróżniono również Łukasza Rudzewicza. Najlepszym graczem Energi Net Ostrołęka został Patryk Szwaradzki - całkowicie zasłużenie, bo w meczu o 3. miejsce zdobył prawie 30 pkt, a w ekipach z Siedlec i Białegostoku najlepiej grali odpowiednio Michał Podgórzak i Cezary Stanisławajtys.

Mecz o 3. miejsce: Energa Net Ostrołęka - KPS Siedlce 3:2 (26:28, 16:25, 25:18, 25:23, 15:8)
Energa Net: Zdrojewski, Obuchowicz, Macyra, Szwaradzki, Guzewicz, Zalewski, Kowalczyk (libero) oraz Tomczak, Graczyk, Stojke.

Finał: Ślepsk Suwałki - BAS Białystok 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)