Puchar Polski: MKS Przasnysz pokonał Tęczę JBB Łyse [zdjęcia i wideo]

Piłkarze MKS Przasnysz zagrają w finale Pucharu Polski w okręgu
Piłkarze MKS Przasnysz zagrają w finale Pucharu Polski w okręgu Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze MKS Przasnysz pokonali Tęczę JBB Łyse 1:0 w półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na Mazowszu w okręgu Ciechanów-Ostrołęka, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Makowskiej.

Jedyną bramkę w środowym starciu strzelił Michał Pragacz w 66. minucie spotkania, wykorzystując błąd defensywy gości i pokonując Andrija Radczenkę. Podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego już w pierwszej połowie spotkania mogli objąć prowadzenie, ale świetnymi interwencjami popisał się ukraiński golkiper zespołu z Łysych, po akcjach Macieja Smolińskiego i Artura Gawędy. Dobre sytuacje strzeleckie potrafili stworzyć sobie także podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego, ale zabrakło im skuteczności przy ich wykończeniu. Najlepszą z nich w pierwszej połowie meczu zmarnował Krzysztof Szymański z kilku metrów posyłając piłkę tuż obok słupka.

W efekcie z awansu do finału cieszyli się gospodarze, którzy po raz drugi z rzędu zagrają o puchar w okręgu. W ubiegłym roku pokonali w decydującym meczu właśnie Tęczę JBB Łyse po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 4:4. Mecz finałowy zostanie rozegrany najprawdopodobniej w sobotę, 26 listopada w Żurominie o godz. 13.00, a rywalem będzie miejscowa Wkra.

MKS Przasnysz - Tęcza JBB Łyse 1:0 (0:0)
Bramki: M. Pragacz 66.

Przanysz: Szymański - Pepłowski, Butryn, Chełchowski, Zakrzewski, T. Pragacz, M. Pragacz, Rutkowski, Przebierała (84. Szypulski), Smoliński, Gawęda (69. Kosiorek)

Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski, Kardaś, Sowa, Zygmunt - Domian, Kaliszewski, P. Kamionowski (69. Kaczyński), Korytkowski (77. Prusinowski), Szymański (63. Wagulewski) - Sokołowski