Przełamanie Truszkowskiego, Ostrovia deklasuje rywala (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Marcin Truszkowski (w środku) w końcu zrobił to, czego od niego w Ostrowi oczekiwano. P. Nowak
Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie w meczu 22. kolejki ligi okręgowej piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia. W sobotnie popołudnie 30 kwietnia rozgromili na własnym stadionie Sonę Nowe Miasto aż 8:0. 4 gole zdobył Marcin Truszkowski, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach Ostrovi.
Mecz LO: KS Ostrovia - Sona Nowe Miasto

Gospodarze od pierwszego gwizdka ruszyli do ataków, chcąc jak najszybciej przejąć inicjatywę. Już w drugiej minucie groźnie uderzał na bramkę starszy z braci Wilczewskich, ale golkiper gości był na posterunku. W 11. minucie był już bezradny wobec uderzenia Marcina Truszkowskiego, który zanotował swoje pierwsze trafienie w rundzie wiosennej. Były napastnik Narwi Ostrołęka czuł jednak duży głód goli bowiem na tym nie poprzestał. 12 minut później przejął piłkę w polu karnym, minął bramkarza i podwyższył prowadzenie. W 40. minucie Truszkowski wpadł lewą stroną w pole karne i precyzyjnym uderzeniem przy długim słupku skompletował klasycznego hat tricka.

Ostrovia w pierwszej połowie zupełnie zdominowała grę i zasłużenie prowadziła. Goście natomiast kilka razy dobrze próbowali inicjować akcje w środku pola, ale już bramce Macieja Filipkowskiego nie zdołali nawet zagrozić. Tuż przed przerwą podwyższyć prowadzenie mógł jeszcze Dawid Wilczewski, ale jego strzał z kilku metrów obronił bramkarz.

Drugie 45 minut było już dobijaniem trupa w wykonaniu miejscowych piłkarzy. Nie minęły dwie minuty od wznowienia gry, kiedy bohater pierwszej połowy strzałem pod poprzeczkę znów trafił do siatki. W 50. minucie ostrzeżenie dostała defensywa gospodarzy, kiedy piłkarz Sony uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Podopieczni trenera Henryka Wilczewskiego odpowiedzieli 3 minuty później. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Arek Ciach, a festiwal strzelecki na stadionie przy ulicy Warchalskiego na dobre się już rozkręcał.

W 61. minucie strzał z dystansu oddał wprowadzony po przerwie Tomasz Rępa. Piłka wyraźnie mu zeszła i kiedy wszyscy oczekiwali jej wyjścia na aut bramkowy, ta wpadła przy słupku do siatki. Chwilę później sytuacji sam na sam nie zmarnował Daniel Góral. Mniej precyzyjny był za to w 67. minucie Sławomir Różański, który nie wykorzystał rzutu karnego. Wynik ustalił na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Arek Ciach, który głową zamienił na gola dośrodkowanie Patryka Gromka.

"Żółto-zieloni" mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale nie udało się ich już wykorzystać. Goście natomiast dwukrotnie przedostawali się pod bramkę "kaesu", lecz Filipkowski nie dał się pokonać. W między czasie czerwoną kartką ukarany został Dawid Wilczewski, który w niesportowy sposób zrewanżował się rywalowi za faul.

Licznik strzelanych goli zatrzymał się na ośmiu i rezultat ten z pewnością cieszy. Nie ulega jednak wątpliwości, że mistrzostwo coraz bardziej się od Ostrovi oddala. Korona Szydłowo wygrała swoje spotkanie z Wkrą Bieżuń i utrzymała 8-punktową przewagę w tabeli.

KS Ostrovia - Sona Nowe Miasto 8:0 (3:0)
Bramki: Truszkowski Marcin (11., 23., 40., 47.), Ciach Arkadiusz (53., 75.), Góral Daniel (64.), Rępa Tomasz (61.)
Czerwona kartka: Wilczewski Dawid (81.)