Przełamanie Ostrovi w Mławie

Przed tygodniem Arkadiusz Ciach w ostatniej minucie meczu zmarnował okazję na wagę remisu. Tym razem jego bramki dały Ostrovi 3 punkty. P. Nowak
Piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka w końcu przełamali swą niemoc i odnieśli pierwsze od 21 września ligowe zwycięstwo. W meczu w którym w roli pierwszego trenera zadebiutował Marcin Truszkowski niespodziewanie pokonali na wyjeździe Mławiankę Mława 3:2.

Pierwsza połowa nie napawała optymizmem. Grający w eksperymentalnym zestawieniu goście wyraźnie ustępowali trzeciej drużynie IV ligi mazowieckiej i na przerwę schodzili przegrywając 0:2. Pomimo niekorzystnego wyniku w drugiej połowie Ostrovia podjęła walkę i zaczęła toczyć wyrównany bój. Gospodarze mieli co prawda jeszcze kilka sytuacji, ale tym razem szczęście stało po stronie przyjezdnych.

Gola kontaktowego zdobył Arek Ciach po rzucie karnym podyktowanym za faul na Marcinie Truszkowskim. Po pierwszym uderzeniu Ciacha piłka zatrzepotała w siatce, ale sędzia nakazał ponowne wykonanie stałego fragmentu gry. Golkiper tym razem wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał obronić strzału.

Wyrównanie padło nieco ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem, kiedy dośrodkowanie Dawida Wilczewskiego na gola zamienił Tomasz Rępa. Decydujący cios żółto-zieloni zadali w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Do lecącej w powietrzu futbolówki wyskoczył Ciach i uprzedzając bramkarza zdobył gola na wagę trzech punktów.

Mławianka Mława - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3 (2:0)
Bramki dla Ostrovi: Ciach Arkadiusz x 2, Rępa Tomasz