MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki 7.12.2022. Arkusze opracowało wydawnictwo Operon. Najważniejsze informacje o egzaminie

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki z Operonem piszą tylko niektóre szkoły.
Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki z Operonem piszą tylko niektóre szkoły. for. Dariusz Bloch/Polska Press
Od wtorku 6 grudnia trwają próbne egzaminy ósmoklasisty z Wydawnictwem Operon. W środę 7 grudnia uczniowie pisali egzamin z matematyki. Ogólnopolski próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem piszą tylko niektóre szkoły. Jak wygląda próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi? Wyjaśniamy.

Spis treści

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 2023. Najważniejsze informacje

Próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Operon odbywają się 6–8 grudnia 2022 r. Biorą w nich udział szkoły, które dokonały zapisu do 31 października 2022 r. Oto harmonogram egzaminów:

 • 6 grudnia 2022 godzina 9.00 – język polski,
 • 7 grudnia 2022 godzina 9.00 – matematyka,
 • 8 grudnia 2022 godzina 9.00 – język angielski.

Gdzie znaleźć arkusz i odpowiedzi do próbnego egzaminu ósmoklasisty z Operonem?

Arkusze próbnych egzaminów ósmoklasisty z Wydawnictwem Operon udostępniane są jedynie szkołom, które zdecydowały się wziąć udział w teście diagnostycznym. Zgodnie z przekazanymi informacjami nie będą one publikowane w sieci. W związku z tym na żadnej ze stron nie zostanie zamieszczony ani arkusz, ani proponowane odpowiedzi.

Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach – poinformowało Wydawnictwo Operon.

Jak poszedł uczniom próbny egzamin z matematyki z Operonem?

Na wyniki próbnych egzaminów uczniowie muszą poczekać, ale juz teraz dzielą się wrażeniami. Wśród opinii przeważają te negatywne, na mediach społecznościowych widzimy takie komentarze, jak:

 • Mega trudne było...
 • Tragedia!
 • Obstawiam wyniki – 15 %
 • Myślałam, że się popłaczę...
Trwa głosowanie...

Jak Ci poszedł próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki. Co jest najtrudniejsze?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki składa się zazwyczaj z około 19-20 zadań, niektóre mają formę zamkniętą, inne otwartą. Na ich rozwiązanie uczniowie mają 100 minut.

Szczegółowe wymagania egzaminacyjne na egzaminie ósmoklasisty 2023 znajdują się na stronie cke.gov.pl. W dotychczasowych arkuszach egzaminacyjnych popularne były zadania tego typu:

 • Z reguł działań na potęgach wynika, że [obliczenia] Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych...;
 • Czy iloczyn dowolnych pięciu kolejnych liczb całkowitych jest podzielny przez 10? Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie;
 • Do liczby (− √10) dodajemy 5. Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych;
 • W trójkącie ABC narysowano dwie wysokości: CD i AE, jak na rysunku. Kąt rozwarty pomiędzy tymi wysokościami jest równy 138°. Jaką miarę ma kąt α zaznaczony na rysunku? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.

A tak jak wyglądał egzamin ósmoklasisty w maju 2022:

Sprawdź, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022. W galerii arkusz i rozwiązania >>>Kliknij i sprawdź ODPOWIEDZI do egzaminu z matematyki 2022 >>>

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Tu sprawdzisz arkusz...

Najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty w maju 2023

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia, który chce ukończyć ostatnią klasę szkoły podstawowej. Jego wynik ma znacznie podczas rekrutacji do szkoły średniej. Uczniowie przez trzy dni zdają egzamin kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin ma formę pisemną i odbywa się w szkole, a arkusze egzaminacyjne są sprawdzane przez egzaminatorów z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki 7.12.2022. Arkusze opracowało wydawnictwo Operon. Najważniejsze informacje o egzaminie - Strefa Edukacji

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki