Prezes OST Jędrzej Nowak mistrzem Polski

A. Dobkowski
Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego jest najlepszy w Polsce.
Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego jest najlepszy w Polsce. A. Dobkowski
Jędrzej Nowak po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę. Tym razem zdobył tytuł złoty medal Narodowych Mistrzostw Polski.

Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego stoczył zacięte pojedynki w mistrzostwach rozgrywanych na kortach Warszawianki.

W kategorii wiekowej +75 lat Jędrzej Nowak w pierwszym meczu zmierzył się z Janem Stankiewiczem. Zawodnik na co dzień mieszkający w Maladze wysoko zawiesił poprzeczkę naszemu mistrzowi. Pierwszego seta pewnie wygrał ostrołęczanin 6:1. W drugim to Jan Stankiewicz okazał się lepszy, wygrywając 6:4. W decydującej partii Jędrzej Nowak wygrał 6:0 i w całym meczu 2:1.

W półfinale zmagań Jędrzej Nowak pewnie pokonał reprezentanta gospodarzy Jana Podobasa 6:1, 6:1.

W finale ostrołęczanin musiał zmierzyć się ze swoim odwiecznym rywalem Aleksandrem Deńcą. Pierwszego seta wygrał wicemistrz Europy 6:4. W kolejnych odsłonach meczu lepszy był Jędrzej Nowak, który wygrał 7:5, 7:5 i po blisko trzygodzinnej rywalizacji wywalczył tytuł mistrza Polski.

Zawody rozgrywane na kortach Warszawianki w dniach 13-16 lipca cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 400 zawodników, którzy rywalizowali w grze pojedynczej, deblowej i mikście.

Dla Jędrzeja Nowaka był to kolejny sukces w tym sezonie odniesiony na kortach ziemnych. Kilka tygodni wcześniej ostrołęczanin zdobył brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sopocie oraz stanął na drugim stopniu podium zawodów w Świnoujściu.