MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 350 dzieciaków ćwiczyło z Moniką Pyrek. "To najlepsza lekcja!"

AK
Dominika Chmura
To był fantastyczny czas dla uczniów z aż jedenastu szkół podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju! W hali, w której na co dzień swoje mecze rozgrywa jedna z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce, czyli Jastrzębskiego Węgla, odbyła się inauguracja wiosennej edycji programu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”, realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek.

To już ósma edycja akcji, która jest skierowana do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8. W Jastrzębiu-Zdroju na zajęciach stawiło się ponad trzysta pięćdziesiąt dzieci.

– Za każdym razem czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie nowej edycji. Frekwencja dopisała, więc start jest świetny. Muszę powiedzieć, że zaskakująco łatwo się ich namawia, gdy widzą coś atrakcyjnego, coś, co jest połączeniem sportu i technologii. Pokazujemy im, że przy używaniu tych wszystkich nowoczesnych urządzeń można być fajnym, usportowionym dzieciakiem. I taki jest nasz cel, bo chcemy pokazywać dzieciom świetną zabawę przy użyciu sportu i nowych technologii – mówiła Monika Pyrek. W inauguracji akcji udział wzięły także prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman i dyrektor MOSiR Zofia Florek.

W trakcie dwugodzinnych zajęć uczniowie jastrzębskich szkół nie kryli ekscytacji. Każde z dzieciaków miało też swoje ulubione konkurencje.

– Przyjemnie się ćwiczy, bo jest tu wielu fajnych ludzi. Moim ulubionym zajęciem tutaj było przeciąganie liny, bo trzeba było się naprawdę mocno postarać, żeby dać radę – mówił Maciej, uczestnik zajęć ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju.

– Bardzo mi się podoba, jest bardzo dużo fajnych sprzętów i super jest raz na jakiś czas wziąć udział w takich zajęciach. Najbardziej podobała mi się wspinaczka, bo to był naprawdę sprawdzian własnych możliwości – dodała inna z uczestniczek, Maja.

– Jest tu bardzo fajnie i można próbować wielu nowych rzeczy. Najbardziej podobała mi się wspinaczka i mierzenie prędkości strzału. Dla mnie? Zdecydowanie najlepsza lekcja – powiedziała jej koleżanka Wiktoria. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Monika Pyrek, jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w historii, ma nadzieję, że, podobnie jak we wcześniejszych edycjach, uda jej się przekonać wiele dzieciaków do bycia bardziej aktywnym. – Przed nami jeszcze dziewięć dni lekcji. Mamy nadzieję, że dzieciaki będą się z nami świetnie bawić, bo chcemy im przekazać, że właśnie sport jest fantastyczna radość, super spędzanie czasu. I ważne jest, by pokazać im, by to był nawyk, by sport był po prostu sposobem na nudę – mówiła wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i czterokrotna olimpijka. W planach do 5 kwietnia są jeszcze lekcje w Rybniku, Krzeszowicach, Osielsku, Inowrocławiu, Szczecinie i Koszalinie. W Krzeszowicach, Inowrocławiu i Szczecinie lekcje odbędą się dwukrotnie.

Z akcji cieszą się też nauczyciele wychowania fizycznego, których uczniowie mogą brać udział w zajęciach. – To, co zobaczyliśmy tutaj, jest niesamowite. Fantastyczne jest włączenie nowinek technicznych do lekcji wychowania fizycznego, bo przecież uczniowie uwielbiają nowe technologie, aplikacje, smartfony, komputery i tak dalej. Na pewno w ten sposób wiele dzieciaków można przekonać do aktywności fizycznej – mówiła Beata Sypniewska z SP nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju.

W akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko osobiście, bo Fundacja Moniki Pyrek zorganizowała specjalną e-platformę. – Dokładnie, nasz program to nie tylko te dziesięć lekcji w każdej z edycji, bo chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieciaków, do których fizycznie dotrzeć nie będziemy w stanie. Mamy stworzoną e-platformę, z której każdy może korzystać bezpłatnie. Mamy tam fantastyczne instruktarze sportowe, gry i zabawy i wiele innych. Sport jest dawką energii, która jest niezbędna do szczęśliwego życia – zachęcała Pyrek.

Więcej informacji na platformie www.alternatywnelekcjewf.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ponad 350 dzieciaków ćwiczyło z Moniką Pyrek. "To najlepsza lekcja!" - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki