Polski dzień na US Open! Świątek, Linette i Fręch grają w Nowym Jorku!

Filip Bares
Filip Bares
Magdalena Fręch/Instagram
Już dziś rusza ostatni wielkoszlemowy turniej w tenisowym kalendarzu - US Open. Dziś na kortach w Nowym Jorku zagrają aż trzy Polki - Magdalena Fręch, Iga Świątek i Magda Linette. Zapraszamy do relacji live z meczów Biało-Czerwonych.

Polski dzień na US Open! Świątek, Linette i Fręch w akcji!

Magdalena Fręch (77.) - Emma Navarro (57.). Start o 17:00 Iga Świątek (1.) - Rebecca Peterson (86.). Start o 18:00 Magda Linette (24.) - Aliaksandra Sasnowicz (92.). Start o 21:00.
19:3528.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 2:1

Magdalena Fręch - Emma Navarro 7:6 (12-10), 1:6, 6:2

19:3028.08.2023

Awans Magdaleny Fręch stał się faktem! Polka gra dalej!

19:2428.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 5:2

Awans co raz bliżej! Navarro opada z sił i wygrała tylko jedną piłkę przy swoim podaniu!

19:2128.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 4:2

Fręch odskakuje Amerykance! Na US Open jeszcze nigdy nie awansowała do II rundy! Może dziś się uda!

19:1228.08.2023

Koniec! Iga Świątek awansuje do drugiej rundy US OPEN!

19:1028.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 2:2

Fręch doprowadza do remisu. Obie Panie ustablizowały swój serwis. Przypomnijmy, że pierwsze cztery gemy w tym spotkaniu zakończyły się przełamaniem.

19:0828.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 1:0, 5:1

Kolejne przełamanie dla Igi! Dziś Polka wykorzystała 7 z 8 break-pointów. Świetna skuteczność

19:0728.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 1:2

Navarro teraz pokazała siłę! Amerykanka do zera wygrywa swoje podanie

19:0428.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 1:0, 4:1

Tymczasem Iga Świątek się nie zatrzymuje. Drugi gem z rzędu wygrany do zera. Czy Peterson stać na wygranie jeszcze jednego gema?

19:0328.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 1:1

Fręch wyrównuje wynik decydującego seta.

19:0028.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 3:1

I mamy pierwsze przełamanie dla Igi w tym secie. "Na sucho" i szybko

18:5828.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1, 0:1

Fręch i Navarro z powrotem na korcie. Amerykanka obroniła swoje podanie i prowadzi

18:5728.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 2:1

Świątek wraca na zwycięski szlak. Była równowaga, ale obyło się bez szans na przełamanie dla Szwedki

18:5428.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 1:0, 1:1

Peterson w końcu wygrywa gema w tym meczu.

18:5228.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:1

Navarro wygrywa seta 6:1. Fręch obroniła kolejną piłkę setową w tym meczu, ale kolejnej nie dała rady. Przed nami decydująca partia

18:4928.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:0, 1:5

W meczu Magdaleny Fręch zanosi się na trzeciego seta. Polka chyba dała wszystko co miała w tie-breaku i trochę opada z sił.

18:4728.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 1:0, 1:0

Świątek wróciła na kort i do wygrywania, ale nie bez problemów. Peterson wyszła sensacyjnie na prowadzenie 40:0 i miała aż trzy break-pointy zanim Świątek zdobyła pięć "oczek" z rzędu i wygrała gema!

18:4128.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:0, 1:4

Navarro odskakuje teraz Fręch. Drugie przełamanie Amerykanki w tym secie

18:3828.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 6:0

Pierwszy set dla Igi Świątek i to w jakim stylu! "Bajgel" na początek US Open!

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 3:0

Totalna dominacja ze strony liderki światowego rankingu. Świątek ponownie wygrywa do zera.

18:2128.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 1:0, 1:0

Na kort wróciły już Magdalena Fręch i Emma Navarro. Polka rozpoczęła drugiego seta od skutecznej obrony swojego podania i prowadzi 1:0

18:1928.08.2023

Błyskawiczne przełamanie dla Igi! Wygrywa przy podaniu rywalki do zera!

18:1728.08.2023

Iga Świątek - Rebbeca Peterson 1:0

Tymczasem swój rozpoczęła już Iga Świątek. Polka obroniła swoje podanie i prowadzi 1:0

18:1628.08.2023

Magdalena Fręch - Emma Navarro 6:7 (12-10)

CO ZA TIE-BREAK! Fręch obroniła łącznie 6 piłek setowych (w tym 4 z rzędu przy stanie 2:6) i wygrała seta 12:10! Co za comeback i wytrwałość Polki! Brawo!

18:0128.08.2023