Polska musiała uznać wyższość Francji

Grzegorz Łomacz stał się pierwszym rozgrywającym reprezentacji Polski
Grzegorz Łomacz stał się pierwszym rozgrywającym reprezentacji Polski Arkadiusz Buczyński
Siatkarze reprezentacji Polski nie prezentują najwyższej formy w rozgrywkach Ligi Światowej. Tym razem podopieczni trenera Stephane'a Antigi w trzech setach musieli uznać wyższych Trójkolorowych.

W pierwszym secie niedzielnego starcia Biało-czerwoni ulegli po zaciętej walce 28:30. W drugim secie Francja wygrała pewniej 25:20. W ostatniej partii Trójkolorowi odnieśli zwycięstwo 31:29 i w całym meczu 3:1.

Po rozegranych sześciu spotkaniach nasi siatkarze mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i cztery porażki i zajmują dziewiątą lokatę w tabeli Ligi Światowej. Biało-czerwoni mają jednak zapewniony awans do turnieju finałowego, którzy zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 13-17 lipca.

Polska - Francja 0:3 (28:30, 20:25, 29:31)
Polska: Nowakowski (4), Kurek (21), Kłos (4), Łomacz (2), Buszek (8), Bednorz (8), Zatorski (libero) oraz Konarski, Szalpuk (2) i Bieniek (3)