Politechnika lepsza od Unii

Najlepiej punktująca zawodniczka Unii Justyna Kwiatowska.
Najlepiej punktująca zawodniczka Unii Justyna Kwiatowska. Fot. A. Dobkowski
Siódmej porażki w rozgrywkach I ligi doznały we wtorkowe popołudnie koszykarki MUKS Unia Basket.

Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego nie potrafiły skutecznie przeciwstawić się znacznie bardziej doświadczonej drużynie Politechnika Warszawa, ulegając 76:91. Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza jego część po której przyjezdne prowadziły różnicą 23 punktów. Z kwarty na kwartę ostrołęczanki grały coraz lepiej, ale zabrakło wiary w końcowy sukces w tej konfrontacji. - Zespół z Warszawy był od nas po prostu lepszy, dlatego nie oceniałbym tego w kategoriach, przez który fragment meczu przegraliśmy - mówił po spotkaniu trener Maciej Kruszewski. - Moje podopieczne to jeszcze juniorki i podjęły walkę z rywalkami, jak z zespołem juniorek. Zabrakło waleczności i gry na poziomie seniorskiej drużyny w tym meczu. Nie mniej jednak dla moich podopiecznych była to kolejna dobra lekcja koszykówki - dodał.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Politechnika Warszawa 76:91 (14:25, 13:25, 25:25, 24:16)