Podział punktów w meczu ostrowskich juniorów z liderem (zdjęcia)

Paweł Nowak
Dośrodkowania Mazovi siały duże spustoszenie pod bramką Ostrovi. Jedno z nich przyniosło efekt w postaci gola. Fot. Paweł Nowak
W meczu 6. kolejki II Ligi Mazowieckiej Juniorów piłkarze KS Ostrovia prowadzili już 2:0 z liderem tabeli Mazovią Mińsk Mazowiecki. Jednak chwila dekoncentracji w drugiej połowie kosztowała ich stratę dwóch cennych punktów.
Mecz II Ligi Mazowieckiej Juniorów: KS Ostrovia - Mazovia Minsk Mazowiecki

Mecz II Ligi Mazowieckiej Juniorów: KS Ostrovia - Mazovia Mi...

Juniorzy Ostrovi tradycyjnie już grając na własnym boisku świetnie rozpoczęli spotkanie. W 12. minucie piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska skierował do bramki Aleksander Olender. Kwadrans później mogło i powinno być 2:0. Krystian Śladewski, dostając prostopadłe podanie, popędził w swoim stylu na bramkę i mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego. Dziewięć minut przed przerwą podopieczni Pawła Kowalczyka byli już skuteczniejsi i po sprytnie rozegranym rzucie wolnym podwyższyli prowadzenie za sprawą Macieja Madeja. Goście w pierwszej połowie nie mieli zbyt wielu sytuacji strzeleckich, a jedyne zagrożenie stwarzali po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry.

Decydujące dla wyniku meczu okazały się dwie minuty drugiej połowy. Najpierw goście zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym w bardzo podobny sposób, jak uczynił to w 12. minucie Olender. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie jednego gola, a już po raz drugi musieli wyciągać piłkę z siatki. Wynik bardziej satysfakcjonował piłkarzy lidera tabeli, którzy ostrożnie rozgrywali piłkę i rzadko atakowali. Jedną z sytuacji jakie mieli świetnie obronił golkiper KS-u. Gospodarze natomiast jeszcze kilka razy przed ostatnim gwizdkiem zagrażali bramce Mazovii, jednak czynili to nieskutecznie i w efekcie musieli podzielić się z gośćmi punktami.

KS Ostrovia - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (2:0)
Bramki dla KS Ostrovia: Aleksander Olender (12'), Maciej Madej (31')

Skład KS Ostrovia: Orłowski Adrian, Orłowski Mateusz, Wojdak Kamil (60' Kuczyński Piotr), Kopacz Damian, Sokołowski Mariusz, Grabowski Dariusz, Maciej Madej (65' Augustyniak Ernest), Olender Aleksander, Grabowski Przemysław (75' Żukowski Rafał), Maliszewski Cezary (40' Koziara Radosław), Śladewski Krystian