Podjęli ryzyko, ale lider był za silny. Zobacz zdjęcia i wideo

Patryk Kuliś to jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników Trójki.
Patryk Kuliś to jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników Trójki. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki przegrali w starciu 20. kolejki rozgrywek II ligi z liderem rozgrywek AZS AWF Biała Podlaska 32:42.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS AWF Biała Podlaska

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego stworzyli dobre zawody i nie przestraszyli się najsilniejszego zespołu II ligi. W pierwszej rundzie Trójka doznała bolesnej porażki 17:42, dlatego tym razem ostrołęczanie mieli ochotę na rewanż.

Początek spotkania w wykonaniu naszych szczypiornistów był wyjątkowo dobry. Trójka miała pomysł na grę i świetnie realizowała zalecenia trenera Radosława Żebrowskiego. W efekcie Trójka prowadziła już różnicą trzech bramek, ale w końcówce pierwszej połowy meczu popełniła poważne błędy w defensywie i rywale zadali kilka ważnych trafień.

W efekcie na przerwę to goście schodzili prowadząc 19:16. Po zmianie stron trwała zacięta rywalizacja, ale w ostatnich minutach gry to rywale z Białej Podlaskiej byli zespołem zdecydowanie lepiej dysponowanym.

W efekcie Trójka musiał uznać wyższość lidera przegrywając różnicą aż dziesięciu bramek. Momentami obraz gry w wykonaniu naszych szczypiornistów był taki, że ręce same składały się do oklasków.

Kolejne spotkanie nasi szczypiorniści rozegrają w sobotę, 12 kwietnia. Rywalem w wyjazdowym starciu będzie SPR Pabiks Pabianice.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS AWF Biała Podlaska 32:42 (16:19)