Podborze i Stok zagrają w finale Pucharu Wójta (zdjęcia)

Paweł Nowak
Piłkarze ze Stoku (niebieskie koszulki) okazali się lepsi od Jasienicy i to oni staną przed szansą zdobycia kolejnego Pucharu Wójta. Fot. Paweł Nowak
W niedzielę 22 sierpnia rozegrane zostały półfinały turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka. Stawka spotkań była wysoka, dlatego też mecze dostarczyły dużo emocji.
Pólfinaly rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Ostrów Maz.

Półfinały rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Ostrów Maz.

W pierwszej konfrontacji Podborze podejmowało reprezentantów Nagoszewa. Mecz był wyrównany, dużo było walki w środku pola, a obydwie drużyny rzadko stwarzały sytuacje podbramkowe. Zabójcze okazały się dwie akcje z ostatnich minut pierwszej połowy. Najpierw z dystansu uderzył piłkę zawodnik gospodarzy, a ta po rykoszecie wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza. Po chwili kolejny mocny strzał z dystansu przełamał ręce golkiperowi i Podborze mogło schodzić na przerwę ze spokojnym prowadzeniem. Piłkarze z Nagoszewa dążyli w drugiej połowie do odrobienia strat, ale zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką.

W drugim meczu spotkali się finaliści poprzedniej edycji Pucharu. Przed rokiem w fazie grupowej Stok uległ na własnym boisku drużynie z Jasienicy, by później ograć ją w finale. Tym razem mecz rozegrano w Jasienicy. Obydwie drużyny grały od początku uważnie w obronie i ograniczały się do kontrataków. Jeszcze w pierwszej połowie pechowa interwencja bramkarza gospodarzy dała prowadzenie aktualnym mistrzom. Miejscowi zarówno przed przerwą, jak i po przerwie mieli doskonałe sytuacje na wyrównanie, ale nie wykorzystane sytuacje sam na sam czy rzut karny musiały się zemścić. Piłkarze Rocha zdołali przy stanie 2:0 zdobyć bramkę kontaktową, ale postawienie w ostatnich minutach wszystkiego na jedną kartę doprowadziło do utraty trzeciego gola.

W najbliższą niedzielę na boisku w Stoku rozegrana zostanie faza finałowa tegorocznego Pucharu Wójta. Od godziny 10 rozgrywane będą mecze o miejsca: siódme, piąte, trzecie, a około godz. 14 finał: Stok - Podborze.