Po kolejne ligowe punkty siatkarki Nike jadą do Łęczycy

W ostatnich meczach dla siatkarek Nike nie ma straconych piłek.
W ostatnich meczach dla siatkarek Nike nie ma straconych piłek. Fot. A. Dobkowski
Ostatni mecz zawodniczki Eko-Energii Nike Ostrołęka przegrały w Toruniu 15. października. Ich najbliższe przeciwniczki w mieście pierników były przed tygodniem i także przegrały, ale wygrały …seta.

Była pierwsza partia przegrana przez Budowlanych w ich hali. Porównując więc osiągnięcia w meczach z liderem to MMKS Łęczyca jest górą.

MMKS to beniaminek, ale Nike miała okazję grać z łęczniankami już dwukrotnie, bo poza meczem z pierwszej rundy, także przed sezonem oba zespoły spotkały się na turnieju towarzyskim. Przy obu okazjach górą były ostrołęczanki, ale szczególnie mecz ligowy w Ostrołęce miał swoją dramaturgię. Drugiego seta ostrołęczanki wygrały na przewagi 34:32 i miały ogromne problemy, by złamać opór siatkarek z Łęczycy. Gospodynie sobotniej potyczki na pewno nie ustępują naszym zawodniczkom
siatkarskimi umiejętnościami w stopniu uprawniającym do wskazywania Nike jako zdecydowanego faworyta.

Każdy mecz ma swoją historię i po pierwszym gwizdku nic ponad to co na boisku nie ma znaczenia. Miejsce w tabeli, wyniki poprzednich meczów, serie porażek czy zwycięstw - to wszystko nie daje punktów w spotkaniu. Każdy zespół stara się wygrać i wykorzystać słabość przeciwnika. Więc nie należy się spodziewać, że gospodynie "położą się" i będą prosić Nike o jak najniższy wymiar kary. W Łęczycy będzie twarda walka o ligowe punkty.

MMKS Łęczyca - Eko Energia Nike Ostrołęka - spotkanie II ligi kobiet, sobota - 3 grudnia, godz. 17.00