Pływacy z Ostrowi na podium w Łomży

Kacper Rzuczkowski (na zdjęciu) wywalczył w Łomży 2 medale.
Kacper Rzuczkowski (na zdjęciu) wywalczył w Łomży 2 medale. P. Nowak
Kolejne medale zdobyli 29 czerwca pływacy z Ostrowi Mazowieckiej. W tym dniu startowali w Łomży na międzynarodowych zawodach organizowanych przez tamtejszy oddział Wspólnoty Polskiej.

W zawodach brali udział reprezentanci Łomży, Zambrowa i oczywiście Ostrowi, a ponadto goście z Estonii, Ukrainy i Białorusi.
Tym razem zawody były mocno obsadzone i poziom był wyższy, niż w poprzednich startach Ostrowiaków. Pomimo to udało im się zdobyć 7 medali, a wielokrotnie plasować również tuż poza podium na czwartym miejscu.

Brązowy medal z czasem 1:18,00 wywalczyła sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Kacper Rzuczkowski, Igor Nowacki, Katarzyna Bruszewska, Łukasz Cieśluk. Krążki z tego samego kruszcu wywalczyli ponadto: Idalia Świedzińska (50 m stylem dowolnym z czasem 35,20 s.), Katarzyna Bruszewska (50 m stylem klasycznym z czasem 48,98 s.) oraz Igor Przywoźny (50 m stylem klasycznym z czasem 48,98 s.). Na dystansie 100 m stylem dowolnym na drugim stopniu podium z czasem 1:27,86 stanęła Natalia Rutkowska, zaś na trzecim Ewa Kacprzyk z rezultatem 1:28,48. Skład medalistów uzupełnił Kacper Rzuczkowski, któremu czas 1:10,00 na 100 m stylem dowolnym pozwolił wywalczyć srebro. Ogólnie w Łomży wystartowało 20 zawodników z Ostrowi.

- Zawodnicy poprawiają rezultaty z zawodów na zawody - ocenił trener sekcji pływackiej Piotr Chud. - Oby tak dalej! Najważniejsze, żeby nie zabrakło chęci i motywacji do dalszej pracy na treningach, ponieważ wbrew pozorom jest to trudny sport - dodał.