Pływacy UŚKS z sukcesami w Grand Prix Legionowa (zdjęcia)

Pływacy UŚKS startem w Legionowie rozpoczęli nowy sezon.
Pływacy UŚKS startem w Legionowie rozpoczęli nowy sezon. Fot. Archiwum klubu
Aż 320 zawodników z 29 klubów z całej Polski wzięło udział XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu. Ostrołęcki klub UŚKS tym razem reprezentowało dziesięciu młodych zawodników, którzy powrócili z zawodów z dwoma złotymi, pięcioma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami.

Spośród naszych zawodników najlepiej spisała się Żaklina Wikieł, która zdobyła złoty medal na 50m st. klasycznym i srebrny na 100 m stylem zmiennym. Żaklina zajęła również pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszą zawodniczkę rocznika 2000. Bardzo dobrze wypadła również Angelika Wikieł, która po zwycięstwie na 100 m klasykiem i piątym miejscu 100 m stylem zmiennym w roczniku 98-99 zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Również panowie nie dali zapomnieć o sobie zajmując wysokie miejsca na podium. Wśród męskiej części ostrołęckiej reprezentacji dwukrotnie na drugim stopniu podium w kat. 95 i starsi plasował się Bartosz Choromański, w konkurencjach 100 m klasykiem i 100 m stylem zmiennym oraz Paweł Szulerecki - 100m grzbietem i 100 m dowolnym.

Bardzo dobrze spisał się także Jasiek Karpiński, który zdobył brązowy medal na 50m dowolnym. Był tez siódmy na 50m delfinem, bijąc swoje rekordy życiowe. Brązowy medal z Legionowa przywiózł Kacper Wróblewski na 100 m grzbietem. W ekipie Ostrołęki startowali też: Martyna Choromańska, Maciek Kwiatkowski, Karol Bojarski i Czarek Pardo, jednak dla nich zabrakło miejsc na podium.