Piłkarze MKS przedłużyli czarną serię Węgrowa (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Mecz różnie mógł by się potoczyć, gdyby nie świetna postawa w bramce Radosława Przesmyckiego (z prawej). P. Nowak
Bardzo dobrze spisali się w spotkaniu 19. kolejki siedleckiej ligi okręgowej piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. Przed własną publicznością ograli trzeci zespół rozgrywek, Czarnych Węgrów 3:0.
Mecz LO: MKS Malkinia - Czarni Wegrów

Mecz LO: MKS Małkinia - Czarni Węgrów

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Po chwili refleksji na boisku rozgorzała walka na całego. Obydwie drużyny ambitnie walczyły o każdą piłkę, nie przebierając w środkach. Po pierwszych wyrównanych minutach, gdzie obydwie drużyny oddały po kilka groźnych strzałów, inicjatywę przejęli gospodarze. W 25. minucie minimalnie przy długim słupku uderzał Przemek Domalewski. Dziesięć minut później po indywidualnej akcji i strzale Arka Imińskiego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. W 39. minucie defensorzy byli już bezradni. Piłka po dośrodkowaniu z lewej strony, poszybowała wzdłuż linii bramkowej, gdzie minęło się z nią kilku zawodników. Z prawej strony akcję zamknął Emil Padewski, który celnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. MKS jeszcze przed przerwą powinien podwyższyć rezultat. W 41. minucie próba lobowania bramkarza przez Imińskiego zakończyła się niepowodzeniem. 3 minuty później po bardzo dobrej akcji ten sam zawodnik ponownie stanął oko w oko z golkiperem Węgrowa. Tym razem bramkarz nie sięgnął futbolówki, ale ta nieznacznie minęła słupek.

W drugiej części spotkania goście mocniej zaatakowali szukając okazji do wyrównania. Kilkukrotnie zamykali miejscowych piłkarzy na ich połowie i groźnie uderzali, ale świetnymi interwencjami popisywał się w bramce Radosław Przesmycki, który cały czas trzymał wynik. Czarni tak zapędzali się pod bramkę MKS, że zapomnieli o obronie. W 57. minucie napastnicy gospodarzy świetnie minęli defensywę i wyszli we dwóch na bramkarza. "Domel" wyłożył piłkę Imińskiemu, który strzałem na pustą bramkę dopełnił tylko formalności. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem powinno być 3:0, ale po kolejnym bardzo dobrym kontrataku przestrzelił w doskonałej sytuacji Domalewski. Zrehabilitował się w 90. minucie. Piłkę pod nogi podał mu obrońca Węgrowa, a ten nie namyślając się długo uderzył w kierunku długiego słupka, ustalając wynik spotkania. Po dobrym meczu Małkiński KS zdobył 3 oczka i awansował w tabeli na siódme miejsce, natomiast Czarni wiosną od trzech meczów pozostają bez choćby punktu.

MKS Małkinia Górna - Czarni Węgrów 3:0 (1:0)
Bramki: Padewski Emil (39'), Imiński Arkadiusz (57'), Domalewski Przemysław (90')

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Giziński Cezary, Suszczyński Kamil, Małkiński Kamil, Dawidczyk Bartosz, Padewski Emil, Jakubik Paweł, Najgrodzki Adam, Borowy Arkadiusz, Domalewski Przemysław, Imiński Arkadiusz