Pierwsze zwycięstwo juniorek "Dwójki"

Paweł Nowak
Choć gra w Radomiu nie była najlepsza, to szczypiornistki "Dwójki" miały powody do zadowolenia po pierwszym w tym sezonie zwycięstwie. Fot. Archiwum klubu
Po wyrównanym i zaciętym meczu z zespołem Delty Radom, piłkarski ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie w lidze wojewódzkiej. Dużą skutecznością wykazała się Dominika Kłosiewicz, która zdobyła 14 z 25 strzelonych przez cały zespół bramek.

Z zespołem Delty Małkinianki mierzyły się już we wrześniu podczas turnieju w Małkini. Wówczas podopieczne Zofii Grzymkowskiej i Tomasza Szeligi wygrały wyraźnie 25:14. Mecz rozegrany 24 października w Radomiu miał zupełnie inny przebieg. Walka toczyła się punkt za punkt i do przerwy to gospodynie prowadziły 12:11. Również w drugiej połowie żaden zespół nie zdołał uzyskać większej przewagi. Po wyrównanej końcówce piłkarki z Małkini wyszły w 59. minucie na jednopunktowe prowadzenie, by po chwili dołożyć drugą bramkę i zakończyć mecz zwycięstwem.

- Do Radomia pojechaliśmy w pełnym składzie, ale zawodniczki nie były jeszcze w pełni sił po przebytych chorobach - powiedział po meczu prezes klubu Leszek Dębek. - Delta zrobiła na nas duże wrażanie, pokazując dobrą, szybką piłkę. Nasz zespół popełnił wiele błędów w obronie, ale jeszcze więcej w ataku. Duża ilość strzałów trafiała w bramkarza lub poza bramkę. Po meczu jednak byliśmy szczęśliwi z odniesionego zwycięstwa - dodał.

Najbliższy mecz "Dwójka" rozegra w piątek 29 października o godz. 19.00 w hali sportowej SP nr 2 w Małkini. Przeciwnikiem będzie MKS Ochota Warszawa.

UKS Delta Radom - UKS "Dwójka" Małkinia Górna 23:25 (12:11)

Skład "Dwójki": Ewelina Kraszewska, Kinga Domalewska, Anna Dębek (4), Patrycja Jastrzębska, Joanna Imiołek, Dominika Kłosiewicz (14), Agnieszka Komorowska (2), Justyna Jasko, Marta Krasuska, Ola Napiórkowska, Monika Napiórkowska (4), Kamila Palczewska (1).