MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Komunia Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej 21.05.2023

Hanna Chromińska
W kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 14 dziewczynek i 22 chłopców. Pierwsza Komunia Święta odbyła się w niedzielę 21 maja.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu rodziny i parafii. Do tego wyjątkowego dnia 36 uczniów od września przygotowywało się pod opieką ks. kanonika Piotra Legackiego, ks. Cezarego Ladzińskiego oraz katechetek: Anny Kopacz i Hanny Tarnowskiej.

Do przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej dziewcząt i chłopców oraz ich rodzin i przybyłych na uroczystość gości zwrócił się ks. kanonik Piotr Legacki – proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej:

Kilka lat temu przynosząc dzieci do kościoła i prosząc o chrzest zaszczepiliście w nich łaskę wiary. Dziś ponownie stajecie u wrót świątyni, ale w innych okolicznościach. Wiara waszych dzieci wzrastała przez tych kilka lat. Sami byliście dla nich katechetami – to wy uczyliście ich modlitw, wskazywaliście drogę do Boga. Dziś jesteście przy nich by ta wiara się utrwalała. Przyprowadziliście je do świątyni by po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Jezusa w postaci komunii świętej. Taka jest rola rodziców. Choć nie wszystkie dni rodzicielstwa są przepełnione radością, to dzisiejszy dzień jest szczególny. Ta niedziela jest uroczystością wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Po części już wobec waszych dzieci wypełniliście jego słowa skierowane do apostołów i przekazaliście im zaproszenie do wspólnoty niebieskiej. Ale wasza rola trwa nadal, bo matkami i ojcami jesteście na zawsze. Niech Bóg wynagrodzi wasz trud matczyny i ojcowski, niech sprawi, by wasze serca z każdym dniem radowały się coraz bardziej.

Oprawę muzyczną zapewniła schola pod dyrekcją Bernadety Wiatr i Mirosława Sienickiego.

Darem ołtarza była renowacja naczyń liturgicznych.

Zobaczcie zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się 14 maja w Małkini:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki