PGE Spójnia Stargard wygrała i jest w grze o play-offy ZDJĘCIA

Jakub Lisowski
PGE Spójnia Stargard na swoim parkiecie łatwo ograła Zastal Zieloną Górę.
PGE Spójnia Stargard na swoim parkiecie łatwo ograła Zastal Zieloną Górę. Tadeusz Surma
PGE Spójnia Stargard pokonała na swoim parkiecie Zastal Zieloną Górę 94:72 w przedostatniej serii rundy zasadniczej Orlen Basket Ligi. To zwycięstwo nie gwarantuje jednak Spójni występów w play-offach o mistrzostwo Polski. Kwestia konkretnego miejsca jest jeszcze otwarta.

Spójnia przegrała dwa ostatnie mecze w ekstraklasie, ale zarówno z Anwilem Włocławek, jak i ze Startem w Lublinie pokazała dużo dobrej gry. Kibice mogli więc liczyć, że ze słabszym kadrowo Zastalem, który jest już pewny utrzymania w elicie – będzie łatwiej.

Trener Sebastian Machowski nie szukał dziwnych rozwiązań, tylko pierwszą piątkę oparł na zawodnikach, którzy najczęściej zaczynali mecze. Ale to było dobre pociągnięcie, bo nawyki zaprocentowały.

Stargardzianie tylko na początku meczu mieli pewne problemy (0:5), ale szybko zaczęli przejmować inicjatywę. Jeszcze w 5. minucie było 12:12, ale wtedy Spójnia zdobyła 12 punktów z rzędu.

Goście próbowali walczyć, zbliżali się w drugiej kwarcie na cztery oczka, ale Spójnia błyskawicznie odpowiadała. Dystans był bezpieczny.

Trzecia kwarta była rozstrzygająca. Po czterech minutach gospodarze podwyższyli prowadzenie do 19 oczek (62:43) i kontrolowali rywalizację. Machowski miał okazję wprowadzić na parkiet rezerwowych, którzy dawali dobre zmiany, przebudził się też Stephen Brown. Amerykanin przeciętnie wypadł przed przerwą, ale po zmianie stron zaistniał. To po jego podaniu Ben Simons trafił trójkę na 87:66 na cztery minuty przed końcem.

Spójnia za tydzień zagra w Warszawie z Dzikami.

PGE Spójnia Stargard – Zastal Zielona Góra 94:72
Kwarty: 27:15, 24:25, 21:13, 22:19.
Spójnia: Gordon 15, Langović 13 (1x3), Gruszecki 11 (1), Brown 10, Daniels 9 (1) – Stein 19 (2), Grudziński 7 (1), Krużyński 5, Simons 5 (1), Łapeta 0, Kowalczyk 0.
Zastal: Kikowski 12 (4), Hall 11 (1), Kołodziej 10 (1), Musić 6, Wójcik 2 – Horne 22 (2), Woroniecki 6 (2), Lewandowski 2, Góreńczyk 0.