Pewne zwycięstwo Unii w pierwszym starciu (zdjęcia, video)

Pełna mobilizacja całego zespołu pomogła osiągnąć sukces w pierwszym spotkaniu turnieju. Fot. A. Dobkowski
Od pewnego zwycięstwa udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rozpoczęły zawodniczki ostrołęckiej Unii. Podopieczne Macieja Kruszewskiego w piątkowy wieczór pokonały Basket 25 Bydgoszcz 100:82.

Początek spotkania nie wskazywał spokojnego zwycięstwa naszego zespoły. Koszykarki Unii grały nerwowo, nieskutecznie, a rywal początek spotkania miał wyśmienity. Szczególnie liderka tego zespołu Monika Maj, która była niezwykle skuteczna z każdej pozycji i wypracowała sporą przewagę dla drużyny gości. Na pierwszą przerwę nasz zespół schodził przegrywając 16:28. W drugiej kwarcie nasz zespół przebudził się i zaczął grać zdecydowanie inną koszykówkę. Duża ilość zbiórek pod koszem Marzeny Marciniak i Karoliny Matys oraz szybko uruchamiane ataki wykończane przez Justynę Kwiatkowską i Katarzynę Arak pozwoliły odrobić stratę i wypracować przewagę. W efekcie na przerwę to nasz zespół schodził prowadząc różnicą ośmiu punktów. Po zmianie stron nasz zespół konsekwentnie powiększał przewagę i nie dał drużynie z Bydgoszczy wydrzeć sobie zwycięstwa. W pewnym momencie spotkania przewaga naszego zespoły wynosiła już 32 punkty. W końcówce meczu na boisko pojawiły się jednak zawodniczki rezerwowe i popełniły sporo niewymuszonych błędów. Ostatecznie zawodniczki Unii wygrały różnicą 18 punktów, co jest dobrą pozycją wyjściową przed dwoma kolejnymi spotkaniami turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski rozgrywanego w hali ZS nr 5. - Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo po dobrej grze, ale czekają nas kolejne niezwykle ważne spotkania z zespołami z Wrocławia i Poznania - powiedział na gorąco tuż po meczu trener Maciej Kruszewski.
W drugim spotkaniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski koszykarki MUKS Poznań pokonały MKS MOS Wrocław 103:39.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Basket 25 Bydgoszcz 100:82 (16:28, 39:19, 25:10, 20:25)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 34, Matys 24, Arak 15, Marciniak 11, Czajkowska 7, Mrozek 4, Parzych 2, Zielińska 2, Kamińska 1, Piendak 0, Gryniec 0.