Pekpol przegrał z Politechniką w Ełku

Siatkarze Pekpolu mimo porażek mogą być zadowoleni ze swojej postawy.
Siatkarze Pekpolu mimo porażek mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju o puchar prezydenta Ełku przegrali z AZS Politechniką Warszawską 2:3.

Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza w starciu z gwiazdami Plus Ligi wypadli naprawdę niezwykle dobrze, a szczególnie emocjonujący drugi set pokazał, że drzemią w naszych zawodnikach duże możliwości. Wygrana na przewagi 35:33, a następnie wygrana trzecia partia dały dużo do myślenia naszym rywalom.

Ostatecznie jednak to goście w czwartym secie, a następnie tie-breaku odnieśli zwycięstwo, chociaż nie by było łatwo. - Ważne jest to, że potrafiliśmy nawiązać wyrównaną walkę z takim rywalem i nie baliśmy się tej walki, wygrywając na przewagi drugi set - mówi prezes Pekpolu Stanisław Nowaczyk. - Mało brakowało, abyśmy szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę. Na pochwałę zasługuje postawa naszego rozgrywającego Konrada Woronieckiego dla którego były to świetny mecz.

Pekpol Ostrołęka - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (23:25, 35:33, 25:19, 20:25, 18:20)