Pekpol przegrał z MOS Wola i zajął czwarte miejsce w lidze

MK
Na emocje związane z siatkówką kibice muszą czekać teraz do października 2009 roku. Fot. Archiwum
Pekpol Ostrołęka przegrał 1:3 z drużyną MOS Wola Warszawa i odpadł z dalszej rywalizacji o awans w półfinale. Podopieczni Andrzeja Dudźca zajęli czwarte miejsce w lidze.

Mecz rozpoczął się od prowadzenie MOS-u i tak przebiegała prawie cała pierwsza partia. Nasi zawodnicy nie potrafili przeciwstawić się ogranym i bardziej doświadczonym zawodnikom gości. Efektem tego była porażka do 18. Drugi set wyglądał lepiej, od początku do końca nasi zawodnicy utrzymywali równy wynik z zawodnikami z Warszawy, wtedy przy stanie 20:20 coś się zacięło i nasi zawodnicy stracili cztery punkty z rzędu. Koniec był tylko formalnością. Trzeci set był najlepszy w wykonaniu Pekpolu w całym meczu, od początku do końca zawodnicy gospodarzy kontrolowali grę i zasłużenie wygrali do 22. Set czwarty zaczął się fatalnie i tak też się skończył, od początku sześciopunktową przewagę wyrobił sobie MOS i dowiózł ją do końca. Tym samym MOS Wola awansował do finału ligi, w którym zmierzy się ze Ślepskiem Augustów. Naszym zawodnikom pozostaje cieszyć się z czwartego miejsca, dla tej drużyny jest to niewątpliwie sukces. W naszej drużynie wyróżniał się dziś Grzegorz Białek, który zagrał bardzo dobre spotkanie. Zawodnikom i trenerowi Andrzejowi Dudźcowi dziękujemy za cały sezon, pełen wrażeń i emocji.

Pekpol Ostrołęka - MOS Wola Warszawa 1:3 (18:25, 21:25, 25:22, 18:25)