Pekpol pokonał Cuprum i awansował na pozycję wicelidera I ligi

Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Karol Szczygielski (pierwszy z lewej).
Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Karol Szczygielski (pierwszy z lewej). Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu wygrali kolejne spotkanie po tie-breaku, tym razem pokonując w wyjazdowym starciu beniaminka I ligi Cuprum Mundo Lubin 3:2.

Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca słabo rozpoczęli sobotnie spotkanie i przegrali w pierwszym secie do 19, prezentując się na placu gry zdecydowanie gorzej od rywali. Przebudzenie nastąpiło jednak w kolejnych dwóch odsłonach meczu w których skuteczna gra w końcówkach partii pozwoliła wygrać do 21 i 22 i objąć prowadzenie w tym spotkaniu. W czwartym secie jednak to gospodarze pokazali, że mimo niskiej pozycji w ligowej tabeli są zespołem wartym uwagi. Ich zwycięstwo 25:20 doprowadziło do tie-breaka w którym podopieczni trenera Andrzeja Dudźca nie dali sobie wydrzeć wygranej i kolejnych dwóch punktów do ligowej tabeli. Po 15. kolejce nasi siatkarze przesunęli się na pozycję wicelidera, bowiem porażki z MKS MOS Będzin doznali zawodnicy BBTS Bielsko-Biała.

Cuprum Mundo Lubin - Pekpol Ostrołęka 2:3 (25:19, 21:25, 22:25, 25:20, 12:15)
Pekpol:
Woroniecki, P. Pietkiewicz, Jacyszyn, Stańczuk, Sacharewicz, Żyliński, Mihułka (libero) oraz Szczygielski, G. Pietkiewicz, Rutecki, Białek.

Pozostałe wyniki 15. kolejki rozgrywek I ligi: Wanda Kraków - AZS Stal Nysa 1:3 (22:25, 25:22, 18:25, 26:28), MKS MOS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:18), Energetyk Jaworzno - Joker Piła 0:3 (18:25, 24:25, 22:25), Siatkarz Wieluń - Ślepsk Suwałki 3:1 (22:25, 25:23, 26:24, 25:19), Jadar Siedlce - GTPS Gorzów Wlkp. 3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 28:26, 15:10).

1.AZS Stal Nysa 15 34 40:24
2.Pekpol Ostrołęka 15 28 36:26
3.BBTS Bielsko-Biała 15 27 32:26
4.MKS MOS Będzin 15 24 32:29
5.Energetyk Jaworzno 15 24 30:29
6.Siatkarz Wieluń 14 22 30:26
7.Joker Rodło Piła 15 22 28:27
8.Ślepsk Suwałki 15 20 29:34