MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pekpol po tie-breaku pokonał Energetyka

Siatkarze Pekpolu wygrali wszystkie trzy spotkania w rozgrywkach I ligi.
Siatkarze Pekpolu wygrali wszystkie trzy spotkania w rozgrywkach I ligi. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w wyjazdowym spotkaniu w Jaworznie pokonali miejscowy Energetyk po ciężkim i zaciętym boju 3:2.

Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza już przed meczem zdawali sobie sprawę z faktu, iż Energetyk będzie bardzo trudnym i wymagającym przeciwnikiem, a hala i kibice będą siódmym zawodnikiem gospodarzy. Tak właśnie było, a to zespół, który na początku seta przejął inicjatywę i zdobył kilka punktów przewagi pewnie wygrywał seta.

W pierwszej partii to właśnie Pekpol wygrał 25:20 i dobrze rozpoczął starcie budząc spore apetyty na zwycięstwo ostrołęckim kibicom. W kolejnej partii nasz zespół przeżył jednak zimny prysznic przegrywając do 16. W kolejnej partii zrewanżował się rywalom wygrywając do 19, a następnego seta mając zapewniony już jeden punkt przegrał do 18. W tie-breaku rządzili jednak nasi siatkarze wygrywając 15:11 i cały mecz 3:2.

Energetyk Jaworzno - Pekpol Ostrołęka 2:3 (20:25, 25:16, 19:25, 25:18, 11:15)