Pekpol bez punktu (video)

tk
Edward Górecki jr
Edward Górecki jr A. Białobrzewska
W pierwszym meczu w nowym roku Pekpol zmierzył się z wiceliderem trzeciej grupy drugiej ligi, zespołem Wilga Garwolin.

Siatkówka: Pekpol-Wilga Garwolin

Pekpol nie był faworytem tego spotkania, ale nasi zawodnicy nie ukrywają, że liczyli na zdobycie w starciu z zespołem z Garwolina przynajmniej jednego punktu. Chociaż ta sztuka się nie udała, ostrołęczanie nie poddali się bez walki.

Zaczęło się dobrze, od prowadzenia Pekpolu w pierwszym secie 3:0. Goście szybko się otrząsnęli i przy zagrywce występującego w ich szeregach ostrołęczaninia Edwarda Góreckiego juniora doprowadzili do remisu. Pierwszy set upływał jednak pod dyktando Pekpolu. Przez całą partię utrzymywał kilkupunktową przewagę, którą zawodnicy Wilgi zniwelowali dopiero w końcówce, doprowadzając do gry na przewagi. To ostrołęczanie wygrali jednak pierwszego seta do 24.

W pierwszej partii Pekpol, z Piotrem Zielińskim występującym w sobotę na pozycji libero, bardzo dobrze przyjmował zagrywkę, dlatego doświadczeni zawodnicy Wilgi w drugim secie zaczęli zagrywać taktycznie. Precyzyjnie posyłane skróty sprawiały problemy naszym przyjmującym, w efekcie utrudniając rozegranie akcji. Goście pewnie wygrali drugiego seta, pozwalając ostrołęczanom na zdobycie 20 punktów. Także w trzeciej partii kontrolowali wydarzenia na boisku, wygrywając ją jeszcze wyżej, bo do 17.
W czwartym i jak się okazało ostatnim secie gospodarze znowu próbowali nawiązać walkę. Niestety to Wilga po dość wyrównanym początku partii zdołała zdobyć przewagę. Kiedy set wchodził w decydującą fazę w polu zagrywki stanął Wojciech Iwanowicz i dzięki jego bardzo mocnym serwisom Pekpolowi udało się zbliżyć do zespołu gości na jeden punkt. Końcówka znowu należała jednak do nich i czwartą partię, podobnie jak drugą, wygrali do 20.

Wilga w trakcie całego czterosetowego spotkania dokonała tylko jednej zmiany, natomiast trener Pekpolu Andrzej Dudziec starał się odmienić obraz gry wprowadzając na boisko Piotra Milewskiego i Łukasza Dudę.

Po sobotniej przegranej Pekpol zajmuje szóste miejsce w tabeli, jednak może poprawić swój bilans punktowy po czekających go w następnych kolejkach meczach z niezbyt silnymi drużynami ze Spały i Szczytna oraz Legią Warszawa, z którą niespodziewanie przegrał w pierwszej rundzie.

Pekpol Ostrołęka - Wilga Garwolin 1:3 (26:24, 20:25, 17:25, 20:25)

Pekpol: Kasprowicz, Polechoński, Ostrowski, Gromek, Iwanowicz, Malinowski, Zieliński (l) oraz Milewski, Duda
Wilga: Sokołowski, Górecki, Szyćko, Kurzawa, Firszt, Rosa, Zieliński (l) oraz Chadała

Pozostałe wyniki 3 grupy II ligi: Gwardia Szczytno - AZS UWM II Olsztyn 0:3, Legia Warszawa - Ślepsk Augustów 3:1, Trefl Gdańsk - MKS MDK Warszawa 3:0, KKS Kozienice - SMS PZPS III Spała 3:0