Paulina Bałdyga z Ostrołęki siatkarską mistrzynią Polski do lat 23

Michał Kowalczyk
Dariusz Stoński
Wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Paulina Bałdyga została mistrzynią Polski do lat 23 wraz z koleżankami z klubu Pałac Bydgoszcz. Ostrołęczanka otrzymała także nagrodę MVP meczu finałowego, a także została najlepszą rozgrywającą mistrzostw.

W turnieju finałowym Mistrzostw Polski U23 zagrały ekipy San Pajda Jarosław, AZS AWF Warszawa, Legionovia Legionowo i Pałac Bydgoszcz. To właśnie zespoły z Legionowa i Bydgoszczy okazały się lepsze w półfinałach, dzięki czemu stanęły w szranki w walce o złoto. Lepsze okazały się siatkarki Pałacu i wygrały ten mecz 3:1, a w zwycięskiej drużynie prym wiodła Paulina Bałdyga. Wychowanka Nike Ostrołęka zagrała świetne zawody, co zostało docenione w pomeczowej nagrodzie, jak również w wyróżnieniu indywidualnym całego turnieju.

Niespełna 21-letnia ostrołęczanka, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Jest m.in. mistrzynią Europy kadetek z 2013 roku, a także mistrzynią Europy Wschodniej juniorek. To sukcesy reprezentacyjne, a warto podkreślić, że w dorobku Pauliny są również medale klubowych mistrzostw kraju.

- Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej wychowanki – podkreśla Dariusz Piersa, prezes OTPS Nike Ostrołęka. Kolejne sukcesy wychowanek ostrołęckiego klubu pokazują dobrą drogę szkolenia, jaką żeńska siatkówka obrała w Ostrołęce. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości usłyszymy o kolejnych mistrzowskich osiągnięciach naszych siatkarek.

Zobacz: Paulina Bałdyga - jak sobie radzi na parkietach OrlenLigi. Zobacz zdjęcia