MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Parafialny Festyn Rodzinny w Ostrowi Mazowieckiej. Festyn odbył się w ogrodach parafii Wniebowzięcia NMP 17.09.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 16 lat
W niedzielę, 17 września po mszy świętej dla dzieci, w ogrodach parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. Pogoda dopisała, a w ogrodzie pojawiło się bardzo dużo rodzin.

Festyn został oficjalnie otwarty o 13.30 przez proboszcza parafii, ks. Jana Okułę. Proboszcz serdecznie przywitał wszystkich, którzy przybyli na festyn i podziękował za organizację wydarzenia: duży wkład w przygotowanie festynu mieli Rycerze Kolumba.

Następnie na scenie wystąpiły dzieci z miejskich przedszkoli oraz ze scholi parafialnej. Po występach odbył się wykład pt. "Dziecko jako osoba w życiu rodziny, rodzina oraz jej rola w społeczeństwie". Referat wygłosiły Karolina Bednarczyk i Alina Szostak. Po wykładzie odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W ogrodzie przygotowano grill i kiełbaski, a dzieci mogły wyskakać się w dmuchanym wesołym miasteczku. Zorganizowano także gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Ogród Wniebowzięcia, w którym odbył się festyn, został zmodernizowany i oficjalnie udostępniony parafianom w październiku 2021 roku. Podczas jego otwarcia ks. Jan Okuła zapraszał do ogrodu na spacer, na modlitwę. W szczególności zapraszał do niego rodziny:

Ogród będzie otwarty codziennie i będzie to ogród szczególnie dla rodzin. Rodziny z dziećmi niech tutaj przychodzą przed oblicze Matki Bożej

- mówił wtedy proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ks. Jan Okuła.

Tak wyglądało uroczyste otwarcie ogrodu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki