Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otylia Jędrzejczak: Warto realizować swoje marzenia w wodzie. Dzieci z Mazowsza uczyły się na zajęciach Otylia Swim Tour

AK
Rafał Oleksiewicz
Zajęcia z trenerami pływania i przygotowania motorycznego, spotkanie z Otylią Jędrzejczak i wykłady dietetyka i psychologa sportowego – to była wyjątkowa sobota dla młodych adeptów pływania z Mazowsza. W Ciechanowie odbyła się kolejna tegoroczna edycja warsztatów Otylia Swim Tour realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Podróż do Ciechanowa ma trochę dla mnie sentymentalny wymiar, bo znam tę pływalnię, startowałam tutaj w trakcie mojej kariery i być może nawet pobijałam rekordy Polski. Było to już troszkę lat temu, ale pływalnia nadal dobrze funkcjonuje. Cieszę się, że dzieci i młodzież, a także ich rodzice w Ciechanowie mogły skorzystać z tych zajęć – mówiła Otylia Jędrzejczak.

W trakcie warsztatów kilkunastu trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak prowadzi zajęcia dla młodych adeptów pływania zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Przygotowane są także zajęcia dla rodziców, którzy mają możliwość wzięcia udziału w wykładach psychologa sportowego oraz dietetyka.

– Dla dzieci mamy treningi, a dla rodziców wykłady, dzięki czemu oferujemy bardzo szeroką i kompleksową wiedzę, bo tu przyjeżdża czternastu wykwalifikowanych instruktorów i ekspertów w swoich dziedzinach. Nie uczymy tu pływać, ale pokazujemy im, że warto poprawiać technikę pływacką i warto nie rezygnować z marzeń i warto realizować je w wodzie. Bardzo się cieszę, że Ministerstwo Sportu i Turystyki po raz kolejny nam zaufało i możemy dzielić się naszą wiedzą z młodymi adeptami pływania i ich rodzicami – dodała najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Uczestnicy zajęć otrzymali też pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave, EPRO i HMS Fitness. W przerwie między zajęciami dzieci zjadły też pyszny i zdrowy obiad.
W zajęciach udział wzięli uczniowie ciechanowskich szkół, ale nie tylko, bo spora grupa uczestników przyjechała też z Warszawy. – To jest świetna inicjatywa i gdy dowiedzieliśmy się, że będą te warsztaty w Ciechanowie to postanowiliśmy zgłosić naszych zawodników. Na początku kariery pływackiej niezwykle ważne jest zachęcenie i motywacja, by otrzymywać z każdej strony pozytywne bodźce. Spotkać Otylię, potrenować z nią i wybitnymi trenerami z wielkimi osiągnięciami to jest coś bezcennego dla tych młodych ludzi. Korzystamy z takich zajęć, podobnie jak i z zawodów Otylia Swim Cup – mówił Mirosław Małkiewicz, trener UKS Gim 92 Ursynów, który również współpracuje z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

Choć pływanie to bardzo czasochłonna i wymagająca sporego wysiłku dyscyplina, to jednak dzieci chętnie garną się do tego sportu. – W naszym klubie zmodyfikowaliśmy nieco treningi i staramy się prowadzić zajęcia bardziej w formie zabawy, by zachęcić dzieci do tego sportu. Zaczynamy treningi o godz. 8, a nie o 6, jak to często ma miejsce w treningu pływackim. Na razie chętnie przychodzą i frekwencja na zajęciach jest bardzo wysoka i to przekłada się na wyniki – dodał Małkiewicz.
Na tegorocznej trasie Otylia Swim Tour znalazło się sześć miast. Wcześniej zajęcia odbyły się w Łomiankach, Nowym Targu, Katowicach i Hrubieszowie, w sobotę w Ciechanowie, a na początku listopada planowane są warsztaty w Świdniku na Lubelszczyźnie. Zajęcia Otylia Swim Tour współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sobotnie zajęcia także przez miasto Ciechanów i MOSiR Ciechanów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Otylia Jędrzejczak: Warto realizować swoje marzenia w wodzie. Dzieci z Mazowsza uczyły się na zajęciach Otylia Swim Tour - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki