MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oszuści podają się za pracowników gminy i mówią, że zbierają informacje do programu Czyste Powietrze

Redakcja Strefy Agro
Krążące po wsi osoby oferujące wsparcie z programu Czyste Powietrze wcale nie muszą być przedstawicielami urzędu, za których się podają.
Krążące po wsi osoby oferujące wsparcie z programu Czyste Powietrze wcale nie muszą być przedstawicielami urzędu, za których się podają. pixabay.com/NoName_13
- Dzień dobry, jestem z urzędu, zbieram chętnych do programu Czyste Powietrze, na pewno pani słyszała, można dostać dotacje - tak może zaczynać się rozmowa z osobą, której urząd wcale nie wysyłał do mieszkańców, a takie może sprawiać wrażenie. Gmina Chełmża ostrzega mieszkańców przed oszustami. Mogą wyłudzać ważne dane.

Oszuści wyłudzają dane na program Czyste Powietrze

Gmina Chełmża w województwie kujawsko-pomorskim odbiera od mieszkańców telefony z pytaniami o osoby, które rzekomo zbierają informacje do programu „Czyste Powietrze”. To oszustwo, ostrzega urząd i informuje, że gmina Chełmża nie wysyłała i nie wysyła pracowników we wspomnianym celu.

- Ostrzegamy, że najprawdopodobniej jest to próba oszustwa lub wyłudzenia danych osobowych - komunikuje urząd w mediach społecznościowych.

Program Czyste Powietrze jest realizowany w Polsce od 2018 roku. Można uzyskać wsparcie finansowe na poprawę efektywności energetycznej domu, w tym instalując pompy ciepła. - Niestety, nieuczciwe firmy i oszuści wykorzystują ten program do wyłudzeń - wskazuje gmina.

Gmina Chełmża przestrzega: Wielu przedsiębiorców zakłada teraz firmy tylko po to, by zdobyć dotacje i po pewnym czasie zniknąć. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i nie ufać osobom, które oferują szybkie i korzystne rozwiązania związane z programem Czyste Powietrze.

Urząd zwraca się do mieszkańców, by informacje o oszustach obiecujących szybkie remonty lub atrakcyjne dofinansowanie przekazali sąsiadom, zwłaszcza osobom starszym i samotnym, które mogą stać się ofiarami nieuczciwych praktyk

- Nieuczciwi sprzedawcy często oferują słabej jakości urządzenia, które zużywają dużo prądu i są niewłaściwie dopasowane do potrzeb danego domu. Zanim umowa zostanie podpisana, należy dokładnie sprawdzić firmę i ofertę, zwłaszcza jeśli pojawią się wątpliwości co do ceny, jakości usługi, lub gwarancji - podpowiada urząd gminy.

Program Czyste Powietrze. Nadal można dostać dopłaty lub kredyt

Od 19 września 2018 roku do 24 listopada 2023 r. w programie złożono ponad 733 tys. wniosków. W tym czasie podpisano prawie 625 tys. umów. Tylko między 18 a 24 listopada chęć skorzystania z programu zgłosiły kolejne osoby, składając prawie 5 tys. wniosków.

Rośnie zainteresowanie kotłami na biomasę, spada pompami ciepła. W tym roku wypłynęło 44 693 wniosków na kompleksową termomodernizację.

Tu więcej informacji: Czyste Powietrze 2023 - stawki dopłat do wymiany pieca albo ocieplenia domu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oszuści podają się za pracowników gminy i mówią, że zbierają informacje do programu Czyste Powietrze - Strefa Agro

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki